Jak grać w paintball? Wskazówki dla początkujących

Pierwsza gra w paintball jest kluczowym momentem. Możemy powiedzieć, że od tego zależy twój przyszły los paintball. Czy pierwsze wyjście na pole do paintballa będzie ostatnim, czy też zakochasz się w grze tak bardzo, że będziesz do niej wracał raz po raz? Specjaliści, którzy również byli kiedyś nowicjuszami, twierdzą, że w dużej mierze zależy to od szkolenia. W tym artykule dowiesz się, jak przygotować się do pierwszej gry w paintball, aby jak najlepiej ją wykorzystać.

Zespół

Kiedy przychodzisz grać ze swoją firmą lub ze swoimi znajomymi, możesz założyć, że twój zespół ma mniej więcej takie same doświadczenie w paintballu. Dobrze się rozumiecie, a to częściowo rekompensuje nieznajomość terminów i symboli paintballowych. Dla ciebie paintball nie jest sportem, ale sposobem na dobrą zabawę z przyjaciółmi. Ale to nie zastępuje potrzeby uważnego słuchania instruktora i przestrzegania środków ostrożności. Zupełnie inna sytuacja powstaje, gdy dołączasz do nieznanego zespołu. Wiele klubów paintballowych organizuje otwarte gry, w których każdy może wziąć udział. Nie bój się – gracze są lojalni wobec przybyszów i zawsze są gotowi wyjaśnić nieznane pojęcia lub zasady, jeśli o to poprosisz. Ale lepiej jest ułatwić sobie i innym zadanie i wcześniej zapoznać się z terminologią paintball. Wskazówka: nie próbuj wydawać się bardziej doświadczonym niż ty! Zespół, który odpowiednio ocenia mocne i słabe strony każdego gracza w opracowywaniu taktyki gry, będzie miał większe szanse na wygraną.

Odzież

Wybierając ubrania do paintballa, musisz kierować się zdrowym rozsądkiem. Możesz ubrać w swój strój sportowy lub kupić profesjonalne ubranie w sklepie assassins-arms.com – najważniejsze jest to, że ubrania dedykowane do paintballa są wygodne, zakrywają całą powierzchnię ciała i nie utrudniają ruchów. Dla dodatkowej ochrony można zastosować 2 warstwy odzieży. Na górze należy nosić uranie takie aby nie szkoda było rozerwać lub plamić (farba z kulek jest zwykle dobrze zmywana, ale podobnie jak w przypadku innych aktywnych gier w naturze, możliwe są inne źródła zanieczyszczenia). Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie buty, aby uniknąć obrażeń. Buty powinny niezawodnie zamykać i mocować stopę i kostkę, a także mieć wygodną podeszwę do biegania, skakania i biegania. Najlepiej nadają się sneakersy i berety w stylu armii. Będziesz także potrzebować rękawiczek (z palcami lub bez).

Rozpoczęcie gry

Przed wejściem na poligon paintballowy uważnie słuchaj instrukcji, środków bezpieczeństwa i zasad gry. Jeśli to możliwe, sprawdź stronę internetową poligonu paintballowego i spróbuj zapamiętać lokalizację celu i schronień. Omawiając taktykę zespołu, zrozum swoje zadanie i sam wybierz pozycję początkową na stronie, aby nie pomylić się natychmiast po sygnale rozpoczęcia gry. Pod okiem instruktora sprawdź, czy sprzęt jest w dobrym stanie, załóż maskę i ochronę i dokonaj regulacji. W pierwszych sekundach gry nie powinieneś biegać do bramki na wprost lub, odwrotnie, chować się w ciemnym kącie i siedzieć tam, aż do ostatniego gwizdka. Wnieś swój wkład w grę, poruszaj się stale zmieniając pozycje i, oczywiście, strzelaj!

Co zrobić, jeśli zostaniesz trafiony?

Samo trafienie Cie nie czyni cię złym graczem. Celem gry nie jest utrzymanie ubrań w czystości ale maksymalne wykorzystanie możliwości zespołu i zwycięstwo.

2 thoughts on “Jak grać w paintball? Wskazówki dla początkujących”

  1. Gram w paintball raz w miesiącu i każdemu polecam. Uczy myślenia a także pracy z grupie. Na prawdę fajna sprawa i polecam wszystkim którzy nie mieli jeszcze z tą grą doczynienia.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.