Sport

Jak grać w paintball? Wskazówki dla początkujących

Pierwsza gra w paintball jest kluczowym momentem. Możemy powiedzieć, że od tego zależy twój przyszły los paintball. Czy pierwsze wyjście na pole do paintballa będzie ostatnim, czy też zakochasz się w grze tak bardzo, że będziesz do niej wracał raz po raz? Specjaliści, którzy również byli kiedyś nowicjuszami, twierdzą, że w dużej mierze zależy to od szkolenia. W tym artykule dowiesz się, jak przygotować się do pierwszej gry w paintball, aby jak najlepiej ją wykorzystać.

Zespół

Kiedy przychodzisz grać ze swoją firmą lub ze swoimi znajomymi, możesz założyć, że twój zespół ma mniej więcej takie same doświadczenie w paintballu. Dobrze się rozumiecie, a to częściowo rekompensuje nieznajomość terminów i symboli paintballowych. Dla ciebie paintball nie jest sportem, ale sposobem na dobrą zabawę z przyjaciółmi. Ale to nie zastępuje potrzeby uważnego słuchania instruktora i przestrzegania środków ostrożności. Zupełnie inna sytuacja powstaje, gdy dołączasz do nieznanego zespołu. Wiele klubów paintballowych organizuje otwarte gry, w których każdy może wziąć udział. Nie bój się – gracze są lojalni wobec przybyszów i zawsze są gotowi wyjaśnić nieznane pojęcia lub zasady, jeśli o to poprosisz. Ale lepiej jest ułatwić sobie i innym zadanie i wcześniej zapoznać się z terminologią paintball. Wskazówka: nie próbuj wydawać się bardziej doświadczonym niż ty! Zespół, który odpowiednio ocenia mocne i słabe strony każdego gracza w opracowywaniu taktyki gry, będzie miał większe szanse na wygraną.

Odzież

Wybierając ubrania do paintballa, musisz kierować się zdrowym rozsądkiem. Możesz ubrać w swój strój sportowy lub kupić profesjonalne ubranie w sklepie assassins-arms.com – najważniejsze jest to, że ubrania dedykowane do paintballa są wygodne, zakrywają całą powierzchnię ciała i nie utrudniają ruchów. Dla dodatkowej ochrony można zastosować 2 warstwy odzieży. Na górze należy nosić uranie takie aby nie szkoda było rozerwać lub plamić (farba z kulek jest zwykle dobrze zmywana, ale podobnie jak w przypadku innych aktywnych gier w naturze, możliwe są inne źródła zanieczyszczenia). Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie buty, aby uniknąć obrażeń. Buty powinny niezawodnie zamykać i mocować stopę i kostkę, a także mieć wygodną podeszwę do biegania, skakania i biegania. Najlepiej nadają się sneakersy i berety w stylu armii. Będziesz także potrzebować rękawiczek (z palcami lub bez).

Rozpoczęcie gry

Przed wejściem na poligon paintballowy uważnie słuchaj instrukcji, środków bezpieczeństwa i zasad gry. Jeśli to możliwe, sprawdź stronę internetową poligonu paintballowego i spróbuj zapamiętać lokalizację celu i schronień. Omawiając taktykę zespołu, zrozum swoje zadanie i sam wybierz pozycję początkową na stronie, aby nie pomylić się natychmiast po sygnale rozpoczęcia gry. Pod okiem instruktora sprawdź, czy sprzęt jest w dobrym stanie, załóż maskę i ochronę i dokonaj regulacji. W pierwszych sekundach gry nie powinieneś biegać do bramki na wprost lub, odwrotnie, chować się w ciemnym kącie i siedzieć tam, aż do ostatniego gwizdka. Wnieś swój wkład w grę, poruszaj się stale zmieniając pozycje i, oczywiście, strzelaj!

Co zrobić, jeśli zostaniesz trafiony?

Samo trafienie Cie nie czyni cię złym graczem. Celem gry nie jest utrzymanie ubrań w czystości ale maksymalne wykorzystanie możliwości zespołu i zwycięstwo.

1 Komentarzy

  1. Gram w paintball raz w miesiącu i każdemu polecam. Uczy myślenia a także pracy z grupie. Na prawdę fajna sprawa i polecam wszystkim którzy nie mieli jeszcze z tą grą doczynienia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij