WMS pomoże w prowadzeniu magazynu. Jaki program magazynowy wybrać?

Zarządzanie gospodarką magazynową może być znacznie prostsze, wygodniejsze i bardziej efektywne, gdy wykorzysta się w tym celu nowoczesne oprogramowanie. Na rynku znajduje się wiele programów w klasie WMS. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy doborze najlepszego oprogramowania do swojej firmy?

Do czego służy oprogramowanie WMS?

WMS (od ang. Warehouse Management System) to klasa oprogramowania przeznaczonego do zarządzania magazynem. Może ono wchodzić w skład innego typu systemu, na przykład ERP, ale również może być samodzielnym programem, na przykład jak program LoMag.

Za pomocą systemu magazynowego można prowadzić gospodarkę magazynową jeszcze efektywniej – od momentu przyjęcia towaru do magazynu aż do jego wydania. Pomaga on w wystawianiu dokumentów, wyszukiwaniu towarów i informacji na ich temat, ułatwia kompletowanie zamówień i ich nadawanie.

Nowoczesne programy współpracują również z mobilnymi kolektorami danych, drukarkami etykiet i drukarkami fiskalnymi. Mogą również oferować dodatkowe funkcjonalności w postaci modułów, na przykład do fakturowania, a także mogą być zintegrowane z zewnętrznymi systemami, na przykład z systemami do obsługi sklepów internetowych.

Najlepszy program magazynowy – czyli jaki?

Wybierając najlepsze programy magazynowe, warto skoncentrować się na oprogramowaniu, które:

– Cechuje się rozbudowaną gamą funkcji, aby można było kompleksowo prowadzić razem z nim gospodarkę magazynową,- Umożliwia współpracę z urządzeniami mobilnymi jak kolektory danych, czytniki kodów, ponieważ wtedy znacznie upraszcza prowadzenie procesów w magazynie, oszczędza czas i redukuje liczbę potencjalnych błędów,- Obsługuje drukarki etykiet i drukarki fiskalne – także z możliwością projektowania własnych wydruków,- Jest proste w obsłudze, by można było korzystać z niego bez czasochłonnych szkoleń pracowników,- Pozwala na korzystanie z dodatkowych modułów, na przykład do fakturowania, ofertowania, zamówień, modułów integracji z popularnymi platformami sklepów internetowych i platformami aukcyjnymi.

To, jaki program magazynowy będzie najlepszy, zależy od indywidualnych wymagań firmy, która poszukuje dla siebie odpowiedniego oprogramowania. Stąd też warto zapoznać się z różnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, skorzystać z ich demo, aby dobrać taki program WMS, z którym zarządzanie magazynem będzie jeszcze prostsze.

Ile kosztuje program do magazynu?

Bardzo często oprogramowanie w klasie WMS kojarzone jest z dużym wydatkiem. Na rynku znajduje się jednak szeroka gama programów w przystępnych cenach, także dla mikro, małych i średnich firm.

Cena zależna jest od wybranego wariantu programu magazynowego oraz od dodatkowych opcji, między innymi aktualizacji oraz pomocy technicznej. Przykładowo wspomniany wcześniej program LoMag można kupić w cenie od 100 zł netto z dożywotnią licencją na jedno stanowisko.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.