Bateria trójdrożna – jedno urządzenie, wiele korzyści!

Bateria trójdrożna pozwala na korzystanie z wody filtrowanej tylko wtedy, gdy jej faktycznie potrzebujesz. Dzięki temu oszczędzasz filtr, który może służyć znacznie dłużej. Jakie jeszcze korzyści daje instalacja baterii trójdrożnej?

Czy warto filtrować wodę?

Woda filtrowana prosto z kranu to duża wygoda dla domowników. Przede wszystkim niemal nieograniczony dostęp do smacznej i czystej wody sprzyja odpowiedniemu nawodnieniu organizmu. To jest zaś szczególnie ważne dla prawidłowego działania organizmu – m.in. usuwania toksyn, utrzymywania odpowiedniej temperatury, a także dla właściwego trawienia, wchłaniania składników odżywczych oraz koncentracji. Dostęp do wody pitnej prosto z kranu jest dużo łatwiejszy niż w przypadku wody butelkowanej. Nie musimy iść po nią do sklepu, wydawać pieniędzy i dźwigać butelek czy zgrzewek z powrotem do domu.

Ponadto, filtry świetnie optymalizują kranówkę redukując jej twardość i obniżając zawartość chloru oraz innych niepożądanych substancji. Dzięki nim woda nie tylko staje się klarowna, ale także nadaje się do bezpośredniego spożycia i poprawi smak przygotowywanych napojów i potraw.

Bateria trójdrożna przyczynia się także do bardziej ekologicznego stylu życia domowników. Plastik to tworzywo, które rozkłada się kilkaset lat i którego utylizacja wciąż jest bardzo problematyczna i nie zawsze skuteczna. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na filtrowanie wody właśnie z tego względu. Przestają wówczas generować duże ilości (szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi oraz zwierząt) odpadów, które – na dodatek służyły relatywnie bardzo krótki czas.

Zdrowie i ekologia to nie jedyne korzyści z posiadania baterii trójdrożnych. W dobie rosnących cen kupowanie wody butelkowanej – mineralnej czy źródlanej – stanowi coraz wyższy koszt zwłaszcza w przypadku rodziny wieloosobowej. Kupowanie choćby dwóch butelek 1,5-litrowych dziennie to wydatek rzędu 5-6 zł co w ujęciu miesięcznym oznacza kwotę ok. 150-180 zł! A pamiętajmy, że by dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu dorosły człowiek powinien wypijać ok. 1,5- 2 litrów wody dziennie!

Bateria trójdrożna – jaką wybrać?

Bateria trójdrożna daje dużą wygodę i komfort użytkowania. Zapewnia dostęp zarówno do zwykłej zimnej i gorącej wody wodociągowej, jak i wody filtrowanej – a wszystko to za sprawą jednej baterii kuchennej! Jej obsługa jest niezwykle prosta – w zależności od tego jakiej wody potrzebujemy używamy konkretnej dźwigni. Ponadto, ich montaż jest nieinwazyjny, jeśli chodzi o istniejącą instalację wodociągową.

Kupując baterię trójdrożną nie warto zdawać się na przypadek. Te od sprawdzonych, doświadczonych producentów służą dłużej i dzięki swojej wysokiej jakości charakteryzują się niską awaryjnością. Więcej informacji o bateriach trójdrożnych znajdziesz na dafi.pl/filtry-przeplywowe/.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.