Wykrywanie przecieków w podłodze

Nagle na ścianie pojawia się podejrzana mokra plama , która coraz bardziej się rozprzestrzenia. Albo szafka pod zlewem nagle znalazła się pod wodą. W obu przypadkach nieszczelna rura jest często przyczyną ulatniania się wody. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Zakręć główny kran

Zwłaszcza w przypadku podejrzenia, że wodociąg jest uszkodzony , pierwszą rzeczą do zrobienia jest zakręcenie głównego kranu . Zmniejsza to ciśnienie z linii i zapobiega wydostawaniu się większej ilości wody i powodowaniu większych uszkodzeń. Jeśli uszkodzenie dotyczy rury kanalizacyjnej, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest powstrzymanie się od używania jakichkolwiek spłuczek lub kranów, dopóki nieszczelność nie zostanie zlokalizowana i uszczelniona. Po upewnieniu się, że woda nie ucieka, następnym krokiem jest poszukanie wycieku . Ponieważ nie ma żadnej pewności, że rura przecieka w miejscu wilgotnego miejsca. Zwłaszcza w przypadku rur kanalizacyjnych woda ucieka powoli i może stopniowo gromadzić się w szybach lub innych miejscach, zanim zostanie zauważona. W ten sposób wilgoć może wniknąć w tkankę budowlaną i spowodować poważne uszkodzenia , zanim jeszcze zostaną zauważone. Przede wszystkim sprawdź, czy na widocznych rurach gdziekolwiek nie zbiera się woda . Wycieki w rurach biegnących na przykład pod sufitem podwieszanym są stosunkowo łatwe do zlokalizowania. Ponieważ woda spływa z góry w odpowiednim miejscu.

Jak znaleźć nieszczelność pod podłogą (podłoga drewniana)

Najpierw ustalmy, że przeciekanie rury centralnego ogrzewania pod podłogą może się zdarzyć w każdej chwili, nawet w 2022 roku. Co więcej, może to dotyczyć wszystkich rodzajów podłóg drewnianych. W rzeczywistości w niektórych ciężkich przypadkach woda może przedostać się nawet do podłoża. Drewniana podłoga zniszczona przez wodę jest dość oczywista. Ogólnie rzecz biorąc, zauważysz znaczną ilość wypaczeń i plam. Są tu jednak drobne niuanse. Tak więc w przypadku podłogi z twardego drewna możesz najpierw zauważyć kilka ciemnych plam. Mogą one sygnalizować obecność pleśni lub pleśni. Bańki lub wybrzuszenia już wskazują na poważne uszkodzenia. W przypadku przecieku pod podłogą laminowaną zauważysz ogólne pęcznienie na krawędziach. Kiedy deski nie są już płaskie, oznacza to poważne uszkodzenia. Należy jednak najpierw uważać na pewne przebarwienia. To pierwsza oznaka pleśni lub pleśni.

Jak naprawić wyciek pod drewnianą podłogą?

W przypadku zalania wodą należy natychmiast spróbować określić lokalizację źródła wycieku. Wyjmij deski umieszczone bezpośrednio wokół niego, aby zmniejszyć uszkodzenia. Następnie, jeśli udało Ci się zaizolować przeciek, zakręć wodę, a będziesz miał trochę czasu na działanie. Najpierw ustalmy, że przeciekanie rury centralnego ogrzewania pod podłogą może się zdarzyć w każdej chwili, nawet w 2022 roku. Co więcej, może to dotyczyć wszystkich rodzajów podłóg drewnianych. W rzeczywistości w niektórych ciężkich przypadkach woda może przedostać się nawet do podłoża. Drewniana podłoga zniszczona przez wodę jest dość oczywista. Ogólnie rzecz biorąc, zauważysz znaczną ilość wypaczeń i plam. Są tu jednak drobne niuanse. Tak więc w przypadku podłogi z twardego drewna możesz najpierw zauważyć kilka ciemnych plam. Mogą one sygnalizować obecność pleśni lub pleśni. Bańki lub wybrzuszenia już wskazują na poważne uszkodzenia. W przypadku przecieku pod podłogą laminowaną zauważysz ogólne pęcznienie na krawędziach. Kiedy deski nie są już płaskie, oznacza to poważne uszkodzenia. Należy jednak najpierw uważać na pewne przebarwienia. To pierwsza oznaka pleśni lub pleśni.

Źródło: wykrywanie przecieków w podłodze.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.