Żółtko na włosy – jakie daje efekty?

Panie znane są z tego, że poświęcają wiele czasu na pielęgnacje swoich kosmyków. Niemniej jednak drogeryjne kosmetyki do włosów nie tylko są dość drogie, ale często także okazują się dość nieefektywne. Przepełnione są one bowiem silikonami, które mogą przynieść wręcz odwrotny efekt. Wobec tego warto zwrócić się w stronę tego, co pochodzi z natury. Żółtko na włosy aplikowane w formie maseczki może zdziałać prawdziwe cuda. Jakich efektów może się spodziewać po takiej kuracji?

Jak żółtko wpływa na włosy?

Żółtko na włosy to prawdziwa bomba witaminowa dla naszych kosmyków. Jest to bowiem jeden z najzdrowszych i całkowicie naturalnych produktów na świecie. Zwykle doceniamy właściwości odżywce całego jajka, jednak żółtko na włosy ma również świetne działanie kosmetyczne. Z pewnością już nasze babcie oraz prababcie zdawały sobie świetnie sprawę z tego, że nakładanie żółtka na włosy pomoże przynieść im skuteczne odżywienie, a także blask. Żółtko wpływa na włosy dzięki zawartym w nim substancjom. Zalicza się do nich:

  • cały szereg witamin z grupy B, a także witaminę A, E ,D, K
  • wiele substancji mineralnych, które włosom są niezbędne jak chociażby: żelazo, wapń, magnes, fosfor, potas oraz cynk
  • nieskończenie wiele białka
  • betakaroten
  • luteinę

To właśnie te składniki są odpowiedzialne za odżywienie naszych kosmyków. Co ciekawe żółtko na włosy można stosować nie tylko jako maseczkę! Może się ona sprawdzić również jako szampon, gdyż luteina ma dobre właściwości myjące.Wobec tego niepozorne żółtko szybko pozwoli pozbyć się z włosów zanieczyszczeń oraz tłuszczu, a dodatkowo skutecznie je odżywi jednocześnie ich nie obciążając. Żółtko na włosy to najefektywniejszy i najtańszy sposób na pielęgnację kosmyków.

Efekty stosowania maseczki z żółtka na włosy- czego się spodziewać?

Panie, które zdecydowały się wypróbować taką maseczkę z pewnością szybko zauważa rezultaty. Szczególnie dobrze będą one widoczne jeśli na co dzień panie borykają się z problemem matowych, cienkich i wypadających włosów.Żółtko ma bowiem zbawienny wpływ i szybko naprawi zniszczone kosmyki.Dzięki wysokiej zawartości białka, które jest głównym budulcem włosów, fryzura szybko odzyska optymalną objętość. Każdy pojedynczy włos będzie cieszył się uzupełnionymi ubytkami i maksymalnym odżywieniem. Żółto na włosy pozytywnie wpłynie również na skórę głowy i przywróci jej prawidłowe pH. Pomoże się ono również uporać z łupieżem. Jednak to jeszcze nie wszystko.Okazuje się bowiem, że żółtko posiada również witaminę B7, która jest świetnie znana jako biotyną.To właśnie ona zapobiega wypadaniu włosów, a także skutecznie poprawi ich strukturę. Dodatkowo po takiej maseczce będą mniej podatne na uszkodzenia. Z pewnością szybko zauważymy różnicę.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.