Kasy fiskalne Online – co warto wiedzieć?

Jeżeli prowadzą Państwo biznes stacjonarny lub internetowy z pewnością powinni się zainteresować najnowszymi informacjami nt. kas fiskalnych i jakie obowiązki z tego tytułu spoczywają na przedsiębiorcy. W poniższym artykule znajdą Państwo trochę informacji na temat kogo obowiązują  regulacje i jaki ma to wpływ na działanie biznesu.

Podstawowe urządzenia w prowadzeniu biznesu – kasa fiskalna oraz terminal płatniczy

Kasa fiskalna jest obowiązkowym urządzeniem zarówno dla przedsiębiorców prowadzących biznesu stacjonarnie, jak i online. Wyjątki od tej zasady zostały ujęte w §4 rozporządzeniu w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Posiadanie terminala staje się również standardem. W dużej mierze jest to spowodowane promowaniem tzw. Polski bezgotówkowej.  Kto ma obowiązek posiadania terminala? Tego dowiedzą się Państwo poniżej.

Kto ma obowiązek posiadania terminala płatniczego?

Na mocy obowiązującego prawa, a dokładnie Rozporządzenia od 1 lipca 2021 są Państwo zobowiązani posiadać kasę fiskalną, jeżeli prowadzicie jeden z poniższych biznesów:

  • punkt fryzjerski,
  • punkt kosmetyczny,
  • sklep budowlany,
  • działalność prawniczą,
  • punkt opieki medycznej,
  • działalność fitness.

Te działalności gospodarcze uzupełniają listę wcześniej zobowiązanych do posiadania terminala. Prawo wskazuje, że Państwo jako przedsiębiorcy macie obowiązek posiadania terminala, w przypadku, gdy działalność gospodarcza, jest dokonywana w lokalu, poza lokalem przedsiębiorstwa, oraz w pojeździe, który wykorzystuje się do świadczenia usług transportu pasażerskiego.

Limity obrotu na kasach fiskalnych

Jeżeli obroty Państwa firmy ze sprzedaży produktów i usług przekroczą 20 000 złotych są Państwo zobowiązani do posiadania kasy fiskalnej. Do limitu nie są zaliczane takie czynności jak sprzedaż:

  • nieruchomości,
  • środków trwałych,
  • wartości prawnych oraz niematerialnych.

Obowiązek rejestracji kasy fiskalnej online

W związku z rozwijającą się technologią, obecne kasy fiskalne online są połączone z internetem i na bieżąco przesyłają dane do prowadzonego przez skarbówkę Centralnego Repozytorium Kas. Ma to pomóc w zniszczeniu tzw. szarej strefy. Obecnie na rynku sporo przedsiębiorstw ma jeszcze kasy z elektronicznym zapisem danych, jednak ma się to sukcesywnie zmieniać. Docelowo kasy online mają całkowicie zastąpić kasy starszej generacji.

Kasy fiskalne Gdańsk – gdzie szukać?

Kasy fiskalne online Gdańsk możecie Państwo znaleźć na stronie: https://multicom.com.pl/kasy-fiskalne-gdansk/. Multicom to firma, która jest na rynku od ponad 20 lat. Jest to autoryzowany dealer, który zajmuje się serwisem kas fiskalnych Posnet.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.