Stosowanie fal uderzeniowych w medycynie

Fale uderzeniowe są następnie generowane z wnętrza sondy i kierowane na uszkodzony obszar. Fale przemieszczają się przez tkanki i powodują tworzenie się małych pęcherzyków w płynach w pobliżu uszkodzonych komórek. Ten proces może pomóc w rozbiciu kamieni lub innych twardych osadów w narządach, takich jak nerki lub pęcherzyki żółciowe.

Stosowanie fal uderzeniowych leczniczo

Terapia falą uderzeniową to rodzaj leczenia wykorzystujący wysokoenergetyczne fale dźwiękowe do stymulacji gojenia uszkodzonej tkanki. Jest często stosowana w leczeniu przewlekłego bólu, zapalenia stawów i innych schorzeń stawów.

Terapię przeprowadza terapeuta lub lekarz, który za pomocą instrumentu zwanego przetwornikiem kieruje fale dźwiękowe na miejsce urazu. Fale są dostarczane w postaci impulsów przez skórę i leżącą pod nią tkankę, powodując niewielkie wibracje, które stymulują gojenie.

Właściwy rodzaj terapii falą uderzeniową może pomóc pacjentom w rehabilitacji.

Terapia falą uderzeniową to rodzaj fizykoterapii wykorzystujący wysokoenergetyczne fale dźwiękowe do stymulacji naturalnego procesu gojenia organizmu. Jest stosowana w leczeniu przewlekłego bólu i urazów, w tym związanych z zapaleniem stawów, zapaleniem ścięgien i zapaleniem kaletki. Dlatego fala uderzeniowa jest tak popularną metodą.

Stosowanie fal uderzeniowych

Fale uderzeniowe są generowane przez urządzenie zwane generatorem fal uderzeniowych, które dostarcza do organizmu bardzo krótkie impulsy dźwiękowe. Fale dźwiękowe przemieszczają się przez tkanki i powodują wibracje, które stymulują gojenie się komórek w obszarze, na którym się skupiają.

Terapia falami uderzeniowymi to forma leczenia, która wykorzystuje fale uderzeniowe do leczenia schorzeń. Jest stosowana w leczeniu wielu różnych rodzajów schorzeń, takich jak zapalenie ścięgien, zapalenie powięzi podeszwowej i zapalenie ścięgna Achillesa. Może być również stosowana do wspomagania leczenia złamań lub łagodzenia bólu pleców.

Najpopularniejszym rodzajem terapii falą uderzeniową jest pozaustrojowa litotrypsja falą uderzeniową (ESWL). Zabieg ten wykorzystuje fale dźwiękowe do rozbijania kamieni nerkowych i innych kamieni w drogach moczowych. ESWL można również stosować do rozbijania zakrzepów wokół serca lub w żyłach w pobliżu mózgu.

Rehabilitacja może obejmować ćwiczenia wzmacniające mięśnie i stawy. Terapia falą uderzeniową może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie odniosły sukcesu z innymi metodami leczenia przewlekłego bólu lub tych, którzy przeszli operację, ale nadal odczuwają ból. Centra medyczne stają się coraz bardziej popularne, ponieważ oferują szereg usług, których nie oferuje wiele innych miejsc, takich jak niniejszym omawiane.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.