Kiedy należy udać się do chirurga stomatologicznego?

Aby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem, należy dbać o codzienną higienę jamy ustnej oraz regularnie sprawdzać stan uzębienia u dentysty. Dotyczy to nie tylko dzieci, ale również osób dorosłych. A kiedy warto udać się do chirurga stomatologicznego? Sprawdźmy, czym zajmuje się ten lekarz oraz w jakich sytuacjach wizyta w jego gabinecie będzie konieczna.

Chirurg stomatolog – co warto wiedzieć o tym zawodzie?

Zakres kompetencji, wiedzy i umiejętności chirurga stomatologa jest znacznie szerszy niż dentysty, chociaż w większości przypadków dentyści decydują się na poszerzenie swojej wiedzy i robią specjalizację również z chirurgii, łącząc te dwa zawody lekarskie. Dzięki temu w jednym gabinecie można wyleczyć chorega zęba oraz wykonać specjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Pracę chirurga stomatologa można podzielić na dwa rodzaje. Pierwsza z nich to leczenie zaawansowanych chorób zębowych, takich jak ropnie, uszkodzenia dziąseł oraz schorzeń związanych z błoną śluzową jamy ustnej. Drugim obszarem działań chirurga stomatologa jest szeroko pojęta implantologia. Dodatkowo lekarz ten zajmuje się wyrywaniem zębów – szczególnie ósemek – oraz podcinaniem wędzidełek. Zakres wiedzy pozwala też na leczenie nawet bardzo zaawansowanych chorób przyzębia oraz jamy ustnej, a co więcej, na odtworzenie uśmiechu nawet w przypadku braków w uzębieniu naturalnym.

W jakich sytuacjach wizyta u chirurga stomatologa jest konieczna?

W przypadku dolegliwości bólowych zęba pierwszym miejscem, do którego się udajemy, jest dentysta Bemowo Warszawa. Jest to miejsce, gdzie z łatwością znajdziemy gabinet dentystyczny z doświadczonymi specjalistami. Chirurg stomatolog Warszawa sprawdzi stan zdrowia jamy ustnej, a zainfekowane zęby wyleczy. Jednak kiedy odczuwamy ból zęba, a wizytę u stomatologa odkładamy w czasie, wtedy infekcja danego zęba może postępować, co skutkować może poważnymi ubytkami oraz znacznie nasilać odczuwany ból i dyskomfort. W przypadku zaawansowanych chorób zębów dentysta może skierować nas do chirurga stomatologa w celu przeprowadzenia specjalistycznego leczenia bądź ekstrakcji zęba.

Chirurg stomatolog Warszawa a wykonywanie protez

Jednym z obszarów działalności chirurgii stomatologicznej jest protetyka. W zakres jej prac wchodzi wykonywanie protez stałych bądź czasowych, które mają zastąpić utracone naturalne zęby. Dodatkowo chirurg stomatolog zajmuje się odbudową uszkodzonych koron zębowych oraz przygotowuje powierzchnię jamy ustnej pod wykonanie protezy. Nie rzadko chirurgia stomatologiczna wspomaga leczenie ortodontyczne, wykonując odsłanianie zębów zatrzymanych.

Wizyta u chirurga stomatologa może uratować nasz naturalny uśmiech bądź go odtworzyć, a także skutecznie pozbyć się dolegliwości bólowych. Dodatkowo odpowiednie leczenie pozwala uniknąć ekstrakcji zębów. Dlatego nie należy się obawiać leczenia oraz odkładać go w czasie, a jak najszybciej umówić się na wizytę u specjalisty.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.