Inne

Prezent dla szefa – grawerowana statuetka

Prezent dla szefa – wyzwanie

Stosowność prezentu dla szefa to kluczowa sprawa w budowaniu naszej marki osobistej nie tylko w firmie, ale i w gronie współpracowników, z którymi możemy nawiązać relacje w przyszłości. W wyborze takiego prezentu spełniona musi zostać norma szacunku i hierarchii, aczkolwiek nie chodzi przecież o okazanie zależności i niższości przekraczającej strukturę służbową, czy naruszenie zasady kompetencji pracowniczej mówiącej o tym, że lider jest przywódcą w realizacji zadań, nie zaś władcą swoich pracowników. Inaczej mówiąc prezent dla szefa świadczy o naszej kreatywności w obliczu respektowania zdrowej zależności służbowej.

 

Statuetka, płytka, puchar

Wielu specjalistów w dziedzinie wizerunku doradza wybór prezentu dla szefa spośród przedmiotów symbolicznych takich jak statuetka, płytka szklana lub puchar wzbogaconych pięknie wygrawerowanymi inskrypcjami. Słowo wdzięczności i szacunku na tle tego typu przedmiotów wzmacnia poczucie odpowiedności i dobrego smaku. A pamiętajmy, że prezent wręczony szefowi w eleganckiej oprawie jest wizytówką naszych kompetencji społecznych, do których należy także umiejętność wyrażania podziękowań, gratulacji lub okolicznościowej życzliwości, związanej z jubileuszami prywatnymi świętowanymi w firmie. Forma prezentu, do której dokomponowane będę słowa może komunikować wiele znaczeń ważnych również dla wizerunku firmy w środowisku. Pamiętajmy o tym decydując o wyborze pomiędzy asymetryczną taflą szkła ozdobnego z okazji zakończenia projektu kreatywnego a pucharem jako pamiątką osiągnięcia rekordu sprzedażowego.

 

Słowa są ważne

W każdej firmie funkcjonuje tak zwana specyficzna kultura organizacji. Inaczej komunikują się pracownicy i szefowie agencji reklamowej, inaczej pracownicy i przełożeni w jednostkach budżetowych. To bardzo ważne w wyborze stosownej inskrypcji, a więc słów do wygrawerowania. Literatura piękna podpowie nam tu wiele rozwiązań. Istnieją wręcz zbiory sentencji, przysłów i porzekadeł, które wyrażać mogą wartości bliskie naszej firmie. Szef doceni stosowności ich doboru. Grawerowane prezenty zawsze pełnią funkcje reprezentacyjne i niekiedy znajdują miejsce w specjalnych ekspozycjach gabinetowych jako wizytówka firmy dla gości. Bierzmy pod uwagę także tę wartość wizerunku organizacji w wyborze prezentu dla szefa.

Źródło: https://www.krysztaly3d.pl/prezent-dla-szefa

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij