Prezent dla szefa – grawerowana statuetka

Prezent dla szefa – wyzwanie

Stosowność prezentu dla szefa to kluczowa sprawa w budowaniu naszej marki osobistej nie tylko w firmie, ale i w gronie współpracowników, z którymi możemy nawiązać relacje w przyszłości. W wyborze takiego prezentu spełniona musi zostać norma szacunku i hierarchii, aczkolwiek nie chodzi przecież o okazanie zależności i niższości przekraczającej strukturę służbową, czy naruszenie zasady kompetencji pracowniczej mówiącej o tym, że lider jest przywódcą w realizacji zadań, nie zaś władcą swoich pracowników. Inaczej mówiąc prezent dla szefa świadczy o naszej kreatywności w obliczu respektowania zdrowej zależności służbowej.

Statuetka, płytka, puchar

Wielu specjalistów w dziedzinie wizerunku doradza wybór prezentu dla szefa spośród przedmiotów symbolicznych takich jak statuetka, płytka szklana lub puchar wzbogaconych pięknie wygrawerowanymi inskrypcjami. Słowo wdzięczności i szacunku na tle tego typu przedmiotów wzmacnia poczucie odpowiedności i dobrego smaku. A pamiętajmy, że prezent wręczony szefowi w eleganckiej oprawie jest wizytówką naszych kompetencji społecznych, do których należy także umiejętność wyrażania podziękowań, gratulacji lub okolicznościowej życzliwości, związanej z jubileuszami prywatnymi świętowanymi w firmie. Forma prezentu, do której dokomponowane będę słowa może komunikować wiele znaczeń ważnych również dla wizerunku firmy w środowisku. Pamiętajmy o tym decydując o wyborze pomiędzy asymetryczną taflą szkła ozdobnego z okazji zakończenia projektu kreatywnego a pucharem jako pamiątką osiągnięcia rekordu sprzedażowego.

Słowa są ważne

W każdej firmie funkcjonuje tak zwana specyficzna kultura organizacji. Inaczej komunikują się pracownicy i szefowie agencji reklamowej, inaczej pracownicy i przełożeni w jednostkach budżetowych. To bardzo ważne w wyborze stosownej inskrypcji, a więc słów do wygrawerowania. Literatura piękna podpowie nam tu wiele rozwiązań. Istnieją wręcz zbiory sentencji, przysłów i porzekadeł, które wyrażać mogą wartości bliskie naszej firmie. Szef doceni stosowności ich doboru. Grawerowane prezenty zawsze pełnią funkcje reprezentacyjne i niekiedy znajdują miejsce w specjalnych ekspozycjach gabinetowych jako wizytówka firmy dla gości. Bierzmy pod uwagę także tę wartość wizerunku organizacji w wyborze prezentu dla szefa.

Źródło: https://www.krysztaly3d.pl/prezent-dla-szefa

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.