Naprawiaj, nie wyrzucaj – przyciski do klawiatury

Czasy, szczytu rozwojowego komputery mają już za sobą. Obecnie sprzęt taki starzeje się dużo wolnej i czasem na skutek zdarzeń losowych dochodzi do uszkodzenia różnych jego elementów. Pewne naprawy wymagają specjalistycznej wiedz, narzędzi i umiejętności. Jednak spokojnie sami poradzimy sobie z usterką, gdy awarii ulegną klawisze do klawiatury.

Klawisze do laptopa dopasuj do siebie!

Mnogość firm i modeli laptopów spędza sen z powiek. W jaki sposób możemy znaleźć właściwe przyciski do klawiatury naszego laptopa?

Naturalnie w tym celu musimy znać model laptopa, przeważnie jest on napisany na naklejce na jego spodzie. Kolejny krok to zajrzeć na stronę firmy specjalizującej się w sprzedaży przycisków do klawiatury. Wygodna wyszukiwarka krok po kroku poprowadzi nas do celu. Ostatni krok to określenie typu zaczepu klawisza do wyboru, najlepiej sugerować się zdjęciami, a w razie wątpliwości skonsultować sprawę telefonicznie lub mailowo. Zamówiony zestaw zawiera wszystko, co potrzebne, aby przywrócić pełną sprawność, czyli klawisz, mocowanie do klawiatury i gumka do klawiatury.

Przyciski do klawiatury znają języki!

Będąc w delegacji za granicą, kupiłeś komputer w okazyjnej cenie? Super! Tylko pomimo zmiany ustawień wprowadzania nadal przeszkadzają Ci niemieckie symbole na klawiaturze, czasami gubisz się podczas wprowadzania tekstu? Jest na to bardzo proste rozwiązanie, a w sumie to dwa, do wyboru.

Pierwszy sposób nieco prostszy i szybszy. Zakup dedykowanych do laptopa naklejek na klawisze do klawiatury. Wykonane są one z trwałego tworzywa oraz posiadają wysoką odporność na ścieranie.

Drugi sposób to po prostu sprawdzenie które przyciski do klawiatury chcemy wymienić i dokonanie tego. Ponownie podobnie jak w przypadku wymiany, krok po kroku zostaniemy poprowadzeni do właściwego produktu. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić, czy kupowane klawisze do laptopa będą pasowały do posiadanego układu klawiatury. Różne wersie językowe różnią się czasem ułożeniem, kształtem i rozmiarem przycisków i nie zawsze podmiana jeden do jednego będzie możliwa.

Źródło: https://www.laptopkey.eu

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.