Nauka języków online to nie fanaberia a nowy, lepszy standard

Jak nauczyć się języka bez wychodzenia z domu? Zawsze marzyliście aby nauczyć się nowego języka, ale brakowało Wam na to czasu? Dzisiejsza technologia pozwala nam opanować język bez wychodzenia z domu! Jak więc zacząć? Mamy dla Was kilka wskazówek.

Plusy nauki online

Przyjrzyjmy się najpierw plusom samej nauki online. Przede wszystkim, jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy, które poświęcilibyśmy na dojazdy do stacjonarnej, tradycyjnej szkoły językowej. Naukę online cechuje również elastyczność: to Wy decydujecie kiedy się uczycie oraz z jaką częstotliwością. Przede wszystkim jednak, macie pewność, że nauka będzie dostosowana do waszych potrzeb oraz zainteresowań. Wybierając metodę nauki języka, kierujcie się tym, co sprawia wam największą przyjemność, tak aby i sama nauka nie była dla was przykrą koniecznością, a zabawą.

Jak nauczyć się języka bez wychodzenia z domu?

Przejdźmy zatem do sedna, czyli metod oraz wskazówek co do nauki języków za pomocą dostępnych technologii, bez konieczności opuszczania swoich czterech ścian.

Szkoła językowa online

Pierwszą metodą, może być znalezienie odpowiedniej szkoły języków obcych specjalizującej się w nauczaniu online. Obecnie na rynku działa kilkanaście takich firm, które oferują swoim klientom uczestnictwo w lekcjach językowych w zaciszu swojego domu. Jedyne czego potrzebujecie aby odbyć takie zajęcia, to komputer, tablet lub komórka oraz połącznie z internetem, które pozwoli Wam połączyć się z lektorem lub native speakerem za pomocą jednej z aplikacji do komunikacji jak Zoom, czy MS Teams. Naszą uwagę przykuła szkoła CHOICES, która wyróżnia się na rynku jakością oferowanych zajęć. Jej założyciel, Łukasz Pakula, językoznawca języka angielskiego i wieloletni naukowiec, łącząc teorię z praktyką zauważył lukę w rynku usług edukacyjnych online, którą postanowił zapełnić oferując najwyższe standardy nauki za rozsądne pieniądze. Możecie tam skorzystać z zajęć z native speakerami lub polskim lektorem. Obecnie szkoła oferuje więcej niż lekcje angielskiego (bo ponad 10 języków obcych) oraz wiele innych ciekawych usług dla odbiorców indywidualnych, jak i korporacyjnych.

Wybierzcie formę zajęć dopasowaną do Was

Jesteście typem osoby, która potrzebuje rywalizacji aby utrzymać odpowiedni poziom motywacji? Wybierzcie kurs grupowy online. W ten sposób, wasza nauka będzie efektywniejsza i łatwiej przyjdzie Wam przyswojenie języka obcego. Jeśli z kolei boicie się być oceniani przez innych i czulibyście się nieswojo odzywać w większej grupie nieznajomych, zdecydujcie się na kurs indywidualny.

Nie ucz się za dużo

Choć ta rada może brzmieć absurdalnie, to zbyt duży natłok nowych informacji, nie jest efektowny i nie sprzyja uczeniu się nowych rzeczy. Może za to prowadzić do frustracji i stresu, a to z kolei może się objawić spadkiem poziomu motywacji oraz mniejszą zdolnością do zapamiętywania. Lepszym rozwiązaniem jest uczenie się mniej, a częściej.

Urozmaicaj swoją naukę

Nie ograniczajcie się tylko i wyłącznie do podręcznika do nauki języków. Aby skutecznie nauczyć się języka, trzeba tym językiem żyć! Czytajcie książki w języku, którego chcecie się nauczyć, słuchajcie podcastów, oglądajcie filmy, oraz słuchajcie muzyki. Uczcie się nowych słówek w przerwie na kawę w pracy, korzystając z aplikacji do ich nauki jak Duolinguo, lub przygotowanych wcześniej fiszek.

Używaj języka

Przede wszystkim jednak, pamiętajcie że najskuteczniejszą metodą nauki jest używanie samego języka. Nie bójcie się mówić i pisać w nowym języku i pamiętajcie, że błędy są częścią nauki. Jeśli nie możecie sobie pozwolić na wycieczkę do kraju, gdzie używa się języka, który chcecie opanować, lub profesjonalny kurs językowy z native speakerem, korzystajcie z darmowych rozwiązań online, aby jak najczęściej posługiwać się językiem. Spróbujcie porozmawiać z native speakerami za pomocą czatów online, jak Omegle, lub dołączcie i udzielajcie się na grupach Facebookowych w waszym docelowym języku. Możliwości są nieograniczone. Powodzenia!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.