5 zalet zdalnie sterowanych zabawek dla dzieci

Im więcej ruszają się i wydają dźwięków zabawki dla dzieci, tym bardziej są dla nich atrakcyjne. Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić dziewczynce zdalnie sterowaną zabawkę, pomyśl o licznych zaletach, jakie mają te urządzenia. Oto one!

1. To zabawa na długie godziny

Marzy Ci się chwila relaksu na podwórku, podczas gdy Ty sączysz lemoniadę i delektujesz się słońcem na leżaku? W takim razie czas sprawić dziecku zdalnie sterowany samolot lub samochód. Możesz też skusić się na żaglówkę, która będzie pływała puszczona w przydomowym basenie, robota albo dinozaura. Dzieci same tworzą miliony wspaniałych scenariuszy zabaw, więc gdy dostaną do ręki pada i zdalnie sterowane zabawki, z pewnością zajmą się sobą na długie godziny!

2. To sposób na aktywność na świeżym powietrzu.

Samochód na pilot dla dziewczynki lub zdalnie sterowany samolot dla chłopca mogą być używane w domu, ale dużo więcej radości daje eksplorowanie podwórka, parku czy osiedlowego skweru z ich wykorzystaniem. Tym sposobem zdalnie sterowana zabawka pozwala Twojemu dziecku oderwać się od smartfona i spędzać czas na świeżym powietrzu, łapiąc cenne promienie słońca zupełnie mimochodem!

  1. Trening koordynacji ręka-oko.

Maluchy, które jeszcze nie poszły do przedszkola, ale też i te, które chodzą nawet do szkoły, mogą sporo zyskać na obsługiwaniu zdalnie sterowanych urządzeń. Początkowo niezgrabne ruchy bardzo szybko przeradzają się w bardzo precyzyjne, nastawione na osiąganie konkretnych kierunków przez zabawkę. Koordynacja ręka-oko jest bardzo przydatna w pisaniu, ale również w wielu innych zadaniach – nie tylko w szkole!

4. Rozwój zmysłu przestrzennego.

Szczególnie samochód na pilot dla dziewczynki może okazać się bardzo dobrym stymulatorem zmysłu przestrzennego. Płeć żeńska naturalnie przejawia w tym zakresie nieco gorsze predyspozycje i warto ją wspierać w trenowaniu precyzyjnej obsługi maszyn. Kierunki lewo-prawo, dłuższe lub krótsze naciśnięcia przycisków sterujących, aby uzyskać pożądany kierunek i prędkość – to wszystko doskonale ćwiczy u dziewczynek nie tylko koordynację, ale również umiejętność poruszania się pojazdami w przestrzeni. Może się to okazać przydatne podczas jazdy rowerem, czy w przyszłości przy nauce jazdy samochodem.

5. Ćwiczenie wyobraźni.

Dzieci mają bardzo bogatą wyobraźnię i uwielbiają jej używać, jeśli tylko się je popchnie w tym kierunku. Zdalnie sterowane zabawki są same w sobie bardzo atrakcyjne, ale dopiero sterowanie nimi przy realizacji wymyślonych scenariuszy pokazuje, jak nieograniczone są możliwości zabawy nimi. Czasem wystarczy tylko zabawka i odpowiednio duża przestrzeń, a dzieci samotnie lub wspólnie z innymi maluchami będą umieć zrobić z nich fantastyczny użytek!

Zdalnie sterowane drony, quady, samochody wyścigowe, dinozaury lub dźwigi budowlane to urządzenia dość kosztowne. Przekonasz się jednak w mig, że ich kupno to doskonały sposób na to, by zająć dziecko na długie godziny, dostarczyć mu mnóstwa emocji i radości, a przy tym zupełnie bez wysiłkowo kształtować w nim wiele przydatnych umiejętności!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.