EMS bez tajemnic: trening personalny połączony z elektrostymulacją mięśni

EMS to skrót od Electrical Muscle Stimulation, co oznacza elektrostymulację mięśni podczas wysiłku fizycznego. Jest to metoda coraz bardziej popularna w Polce, głównie ze względu na przyspieszone efekty ćwiczeń, a także swoje zastosowanie w różnego rodzaju rehabilitacjach.

Można zapytać – po co komukolwiek stymulacja mięśni prądem? Otóż, jest to rodzaj treningu, który od lat z powodzeniem jest stosowany zarówno przez profesjonalnych sportowców, jak i przez fizjoterapeutów. EMS wspomaga nie tylko wyrzeźbienie wymarzonej sylwetki albo zredukowanie tkanki tłuszczowej, ale także niweluje bóle kręgosłupa oraz przyspiesza odzyskanie sprawności po kontuzji.

Trening EMS jest dla każdego – nie ma znaczenia wiek, waga i styl życia. Rodzaj ćwiczeń i ich intensywność są dobierane indywidualnie do każdej osoby. Efekty elektrostymulacji mięśni widać już po 2-3 sesjach treningowych – skóra jest jędrniejsza i bardziej napięta. Po kolejnych kilku spotkaniach można zauważyć spadek tkanki tłuszczowej. Nic w tym dziwnego, ponieważ 20 minut ćwiczeń EMS odpowiada trzem tradycyjnym treningom na siłowni!

Czym charakteryzuje się elektrostymulacja mięśni?

To, co wyróżnia trening EMS na tle innych metod treningowych to z pewnością stymulacja mięśni prądem. Impulsy elektryczne wpływają na nasze ciało od wewnątrz – przyspieszając skurcze i rozkurcze mięśni oraz na zewnątrz – ujędrniając skórę. Oczywiście, nie trzeba się bać użycia prądu! To, co odczuwa ćwiczący to jedynie delikatne mrowienie albo wibracje, które są całkowicie bezpieczne i można się do nich przyzwyczaić. To właśnie one odpowiedzialne są za spektakularne efekty elektrostymulacji.

Zwłaszcza elektrostymulacja mięśni brzucha to coraz częstszy wybór klientów BodyTec20. Wiadomo, że najtrudniej zrzucić zbędną ilość tkanki tłuszczowej z okolić bioder i brzucha. Dzięki EMS, wszystkie mięśnie z tego obszaru pracują dużo szybciej niż przy tradycyjnych brzuszkach. Daje to zdecydowanie bardziej widoczne i szybsze efekty, które są pragnieniem wielu osób.

Trening EMS charakteryzuje się też tym, że prowadzi go profesjonalny trener personalny. Czuwa on nad przebiegiem sesji oraz ustawia natężenie impulsów tak, aby ćwiczący mógł osiągnąć jak najlepsze efekty. W BodyTec20 elektrostymulacja połączona z treningiem personalnym, zawsze prowadzona jest pod okiem wykwalifikowanych i profesjonalnych trenerów.

Czy muszę przygotować się do treningu EMS z Bodytec20?

Nie trzeba się specjalnie przygotowywać do treningu EMS. To, co należy zrobić, to zarezerwować 20 minut raz w tygodniu i pojawić się w BodyTec20 – tyle wystarczy! Organizujemy dla naszych klientów strój, ręcznik oraz butelkę wody. Warto zarezerwować te kilkanaście minut i zrobić coś dla siebie.

Elektrostymulacja mięśni, która trwa 20 minut, odpowiada czterem godzinom tradycyjnego treningu. Dzieje się tak dlatego, że podczas jednej sesji, aż 450 różnych mięśni jest aktywowanych, a ich praca zostaje mocno zintensyfikowana. W ten sposób nie potrzeba aż tyle czasu, aby osiągnąć te same efekty. Na treningu EMS ćwiczący może spalić nawet 1200 kalorii – jest to bardzo ważny aspekt dla osób, które mają dużo pracy i obowiązków, a nie chcą rezygnować z wysiłku fizycznego. Zamiast spędzać godziny na siłowni albo w domu na macie, wystarczy, że raz w tygodniu odwiedzą BodyTec20 na zaledwie 20 minut. Elektrostymulacja to także częsty wybór osób, które regularnie ćwiczą i chcą w ten sposób poprawić efekty swojej pracy. Na szczęście, stymulacja mięśni prądem nie wyklucza innych aktywności fizycznych. Zaleca się jedynie, aby w dniu treningu EMS nie wykonywać już innych ćwiczeń.

Przebieg treningu EMS – krok po kroku

W trakcie treningu personalnego, podczas którego używana jest metoda elektrostymulacji mięśni, ćwiczący zakłada specjalną kamizelkę oraz opaski na ramiona, uda i pośladki. Dedykowane urządzenie – miha bodytec – wysyła przez nie specjalne elektryczne impulsy, które docierają do najgłębszych warstw mięśni. Podczas tradycyjnego treningu, bardzo ciężko poruszyć niektóre mięśnie głębokie – EMS radzi sobie z tym bez problemu. Pobudzonych zostaje nawet 450 różnych mięśni na raz – a to tylko 20 minut!

Obecność trenera personalnego jest bardzo ważna przy treningach z elektrostymulacją mięśni. Przede wszystkim pokazuje on jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, koryguje oraz daje ćwiczącemu ogromną dawkę motywacji. Dodatkowo, dostosowuje rodzaj ćwiczeń do preferencji konkretnej osoby – prowadzi zarówno EMS fitness jak i ćwiczenia siłowe. Zaletą treningu personalnego jest to, że mamy wykwalifikowaną osobę, która pokieruje naszymi ćwiczeniami, doradzi i pomoże w osiągnięciu celu.

Warto też wspomnieć, że przed każdym treningiem, który wzbogacony jest o elektrostymulację mięśni, trener personalny robi dokładny wywiad medyczny z osobą, która chce spróbować EMS. Dlaczego? Ważne jest, aby już na początku wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania. Stymulacja mięśni prądem nie jest polecana kobietom w ciąży, osobom z rozrusznikiem serca, a także osobom przewlekle chorym.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.