Zdrowie i uroda

Prawdy i mity na temat trądziku oraz innowacyjna metoda leczenia

„Trądzik młodzieńczy” – to prawda, że najczęściej pojawia się u nastolatków, dlatego już dawno temu zyskał taką nazwę. Jednak ostatnio coraz częściej diagnozuje się go u osób dorosłych, dlatego dermatolodzy wolą nazywać go „trądzikiem zwyczajnym”. Wokół tego problemu powstało wiele mitów, a także nieskutecznych domowych “terapii’, które mogą zdziałać więcej złego, niż dobrego. Dlatego w przypadku każdej postaci trądziku należy skonsultować się z lekarzem, który zaproponuje właściwą farmakoterapię, pielęgnację i skuteczne zabiegi przeciwtrądzikowe.

Prawdy i mity na temat trądziku

Na temat trądziku krąży wiele opinii, spośród których nie wszystkie są prawdziwe. Oto najpopularniejsze z nich:

  • trądzik to tylko problem nastolatków – choć szczyt zachorowań rzeczywiście przypada na okres dojrzewania, to na trądzik choruje też wiele osób dorosłych w wieku 20., 30. i 40. lat;

  • jedzenie czekolady wpływa na powstawanie trądziku – żadne badania nie potwierdziły dotąd tej teorii, ale faktem jest, że spożywanie dużych ilości cukru w diecie może nasilać zmiany skórne, więc gorzka czekolada spożywana od czasu do czasu nie powinna zaszkodzić;

  • opalanie skóry zmniejsza trądzik – lepiej uważać z ekspozycją skóry trądzikowej na słońce, zwłaszcza jeśli stosujemy leki przeciwtrądzikowe – wiele z nich może uwrażliwiać skórę na promieniowanie UV, poza tym opalanie zwiększa ryzyko raka skóry, więc gdy wybieramy się na plażę, lepiej zawsze pamiętać o kremie z filtrem,

  • pryszcza należy wycisnąć – dermatolodzy ostrzegają, że takie postępowanie może wydłużyć proces gojenia się zmiany skórnej i zwiększa ryzyko zakażenia, a także powstawania blizn,

  • trądzik może zniknąć w ciągu kilku dni – lepiej podchodzić do tego typu obietnic z dystansem, najskuteczniejsze metody leczenia trądziku trwają zazwyczaj kilka tygodni i wymagają wykonania serii zabiegów, dlatego nie należy przerywać terapii, nawet jeśli zauważymy poprawę wcześniej.

Laseroterapia – skuteczny sposób, by wygrać z trądzikiem

Zabieg Sebacia jest bez wątpienia jedną z najskuteczniejszych metod leczenia trądziku, co podkreślają eksperci z Warszawy, którzy na co dzień wykonują zabieg Sebacia w Klinice Miracki. Już zaledwie trzy sesje wykonane w tygodniowych odstępach, pozwalają na redukcję rozległych zmian trądzikowych.

Aplikacja preparatu zawierającego mikrocząsteczki złota i zastosowanie specjalnego masażu umożliwiają wniknięcie cząsteczek złota do gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Efekt pogłębiony zostaje emisją promieni lasera dermatologicznego – pod wpływem ciepła dochodzi do aktywacji mikrocząsteczek, które wspólnie z wiązką lasera inicjują redukcję zmian trądzikowych. Mikrocząsteczki złota działają destrukcyjnie na drobnoustroje wywołujące trądzik (bakterie i grzyby). Pod wpływem zabiegu dochodzi też do przebudowy gruczołów łojowych, które zostają obkurczone i minimalizują łojotok.

Bezpieczeństwo i efektywność zabiegu Sebacia z mikrocząsteczkami złota

Wiązka lasera w połączeniu z działaniem mikrocząsteczek złota oddziałuje jedynie na struktury w skórze odpowiedzialne za powstawanie trądziku, a pozostałe warstwy pozostają nienaruszone, dzięki czemu zabieg Sebacia odznacza się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Jest on też bezbolesny i nie wymaga stosowania jakiegokolwiek znieczulenia. Jedynie przez 1-2 godziny po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona.

Efektywność terapii jest bardzo wysoka – zaledwie trzy sesje zabiegowe wykonane co 7 dni pozwalają wyraźnie zredukować trądzik, a w niektórych przypadkach nawet usunąć go całkowicie. Pierwsze rezultaty widoczne są już po kilku tygodniach, jednak na ostateczny efekt trzeba poczekać od 2 do 3 miesięcy od zakończenia terapii.

Działanie zabiegu:

  • redukcja trądziku bakteryjnego,

  • ograniczenie wydzielania łoju przez skórę,

  • oczyszczenie porów skóry,

  • usunięcie zaskórników.

Dowiedz się więcej o zabiegu Sebacia na stronie warszawskiej Kliniki Miracki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij