Prawdy i mity na temat trądziku oraz innowacyjna metoda leczenia

„Trądzik młodzieńczy” – to prawda, że najczęściej pojawia się u nastolatków, dlatego już dawno temu zyskał taką nazwę. Jednak ostatnio coraz częściej diagnozuje się go u osób dorosłych, dlatego dermatolodzy wolą nazywać go „trądzikiem zwyczajnym”. Wokół tego problemu powstało wiele mitów, a także nieskutecznych domowych “terapii’, które mogą zdziałać więcej złego, niż dobrego. Dlatego w przypadku każdej postaci trądziku należy skonsultować się z lekarzem, który zaproponuje właściwą farmakoterapię, pielęgnację i skuteczne zabiegi przeciwtrądzikowe.

Prawdy i mity na temat trądziku

Na temat trądziku krąży wiele opinii, spośród których nie wszystkie są prawdziwe. Oto najpopularniejsze z nich:

  • trądzik to tylko problem nastolatków – choć szczyt zachorowań rzeczywiście przypada na okres dojrzewania, to na trądzik choruje też wiele osób dorosłych w wieku 20., 30. i 40. lat;

  • jedzenie czekolady wpływa na powstawanie trądziku – żadne badania nie potwierdziły dotąd tej teorii, ale faktem jest, że spożywanie dużych ilości cukru w diecie może nasilać zmiany skórne, więc gorzka czekolada spożywana od czasu do czasu nie powinna zaszkodzić;

  • opalanie skóry zmniejsza trądzik – lepiej uważać z ekspozycją skóry trądzikowej na słońce, zwłaszcza jeśli stosujemy leki przeciwtrądzikowe – wiele z nich może uwrażliwiać skórę na promieniowanie UV, poza tym opalanie zwiększa ryzyko raka skóry, więc gdy wybieramy się na plażę, lepiej zawsze pamiętać o kremie z filtrem,

  • pryszcza należy wycisnąć – dermatolodzy ostrzegają, że takie postępowanie może wydłużyć proces gojenia się zmiany skórnej i zwiększa ryzyko zakażenia, a także powstawania blizn,

  • trądzik może zniknąć w ciągu kilku dni – lepiej podchodzić do tego typu obietnic z dystansem, najskuteczniejsze metody leczenia trądziku trwają zazwyczaj kilka tygodni i wymagają wykonania serii zabiegów, dlatego nie należy przerywać terapii, nawet jeśli zauważymy poprawę wcześniej.

Laseroterapia – skuteczny sposób, by wygrać z trądzikiem

Zabieg Sebacia jest bez wątpienia jedną z najskuteczniejszych metod leczenia trądziku, co podkreślają eksperci z Warszawy, którzy na co dzień wykonują zabieg Sebacia w Klinice Miracki. Już zaledwie trzy sesje wykonane w tygodniowych odstępach, pozwalają na redukcję rozległych zmian trądzikowych.

Aplikacja preparatu zawierającego mikrocząsteczki złota i zastosowanie specjalnego masażu umożliwiają wniknięcie cząsteczek złota do gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Efekt pogłębiony zostaje emisją promieni lasera dermatologicznego – pod wpływem ciepła dochodzi do aktywacji mikrocząsteczek, które wspólnie z wiązką lasera inicjują redukcję zmian trądzikowych. Mikrocząsteczki złota działają destrukcyjnie na drobnoustroje wywołujące trądzik (bakterie i grzyby). Pod wpływem zabiegu dochodzi też do przebudowy gruczołów łojowych, które zostają obkurczone i minimalizują łojotok.

Bezpieczeństwo i efektywność zabiegu Sebacia z mikrocząsteczkami złota

Wiązka lasera w połączeniu z działaniem mikrocząsteczek złota oddziałuje jedynie na struktury w skórze odpowiedzialne za powstawanie trądziku, a pozostałe warstwy pozostają nienaruszone, dzięki czemu zabieg Sebacia odznacza się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Jest on też bezbolesny i nie wymaga stosowania jakiegokolwiek znieczulenia. Jedynie przez 1-2 godziny po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona.

Efektywność terapii jest bardzo wysoka – zaledwie trzy sesje zabiegowe wykonane co 7 dni pozwalają wyraźnie zredukować trądzik, a w niektórych przypadkach nawet usunąć go całkowicie. Pierwsze rezultaty widoczne są już po kilku tygodniach, jednak na ostateczny efekt trzeba poczekać od 2 do 3 miesięcy od zakończenia terapii.

Działanie zabiegu:

  • redukcja trądziku bakteryjnego,

  • ograniczenie wydzielania łoju przez skórę,

  • oczyszczenie porów skóry,

  • usunięcie zaskórników.

Dowiedz się więcej o zabiegu Sebacia na stronie warszawskiej Kliniki Miracki.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.