Jak wybrać najlepszą kawę?

Dla każdego smakosza wybór odpowiedniego gatunku kawy to bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza decyzja. Jeśli jakość ziaren jest wątpliwa, żaden ekspres ani sprzęt do parzenia kawy nie uratuje sytuacji – w przypadku odwrotnym jest to możliwe. Dobra kawa ze sprawdzonego źródła to gwarancja doskonałego smaku i zadowolenia każdego kawosza. Zdradzimy, jak wybrać kawę, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Kawa – jak wiele musisz wiedzieć?

Dla prawdziwych pasjonatów kawy nie ma rzeczy, której by o niej nie wiedzieli. Jednakże posiadanie wiedzy niczym profesjonalny barista nie jest niezbędne do tego, żeby umieć wybrać tę najlepszą dla siebie. W naszym internetowym sklepie Gorilla Coffee znajdziesz szeroką selekcję doskonałych pod względem jakości i smaku gatunków kaw wraz z dokładnymi specyfikacjami, jak stopień wypalania, rodzaj mielenia, kraj pochodzenia, nuty smakowe i wiele innych. Każdy z naszych produktów zawiera w opisie także rekomendację sposobu parzenia, aby móc dobrać ten odpowiedni do swoich potrzeb i posiadanego urządzenia.

Rodzaje kaw – jak wybrać spośród tak wielu?

Obecnie na rynku dostępnych jest tak dużo rodzajów i gatunków kaw, że ciężko jest zdecydować się na jeden produkt. Wybór zawęża się nieco, gdy uwzględniony zostanie sposób jej parzenia i sprzęt, który do tego posłuży. Do ekspresów ciśnieniowych dedykowane są bowiem inne gatunki niż do tych przelewowych czy innych alternatywnych metod parzenia kawy jak drip, aeropress czy french press. Nie musisz jednak martwić się wyborem, wszystkie nasze produkty zawierają w opisie rekomendowany sposób ich przygotowania.

Kawa speciality – co czyni ją tak wyjątkową?

Niepodważalnie najlepszym rodzajem, jak zresztą sama nazwa wskazuje, jest kawa speciality. Jej „specjalność” opiera się na tym, że ziarna na nią się składające, pochodzą z jednego zbioru upraw – nie są mieszanką z kilku różnych. Dodatkowo przechodzą one przez wiele etapów selekcji, dokonywanej przez certyfikowanego specjalistę. Ta najwyższej jakości kawa pozbawiona jest wszelkich defektów, a żadne ziarno nie stało się jej częścią przez przypadek.

Najbardziej zaufane źródło – palarnia kawy

Wybranie swojej kawy speciality może jednak nie być tak prostym zadaniem. Ze względu na jej wysoką jakość, warto postawić też na zaufanych dostawców. Nasza palarnia kawy Gorilla Coffee to pewność najwyższej jakości, której możesz zaufać. Dbamy o jej smak, nie stosując żadnych ułatwień ani dróg na skróty – wszystkie kawy wypalane są ręcznie i naszymi autorskimi, mistrzowskimi metodami. Specjalizujemy się nie tylko w kawach speciality, ale także w komponowaniu własnych blendów, na co pozwala doświadczenie i wiedza naszych roastmasterów.

Niezależnie od tego, czy zaczynasz swoją przygodę z kawą, czy jest ona twoją największą pasją i wiesz o niej więcej niż niejeden barista, Gorilla Coffee będzie świetnym towarzyszem w twojej kawowej podróży. Nasze produkty to gwarancja smaku i jakości, popartej wieloletnim doświadczeniem i wiedzą specjalistów w dziedzinie parzenia i selekcji ziaren do stworzenia kawy idealnej.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.