Minimalistyczne zaproszenie na wesele — jak wybrać?

Czym byłoby przyjęcie weselne bez gości, z którymi chcemy dzielić ten szczęśliwy czas. Warto by zapamiętali ten dzień jak najlepiej, a pamiątką po nim może być oryginalne zaproszenie, które od nas dostaną. Jak wybrać to jedyne i niepowtarzalne, które będzie idealną wizytówką państwa młodych i jeszcze po latach, leżąc w szufladzie, będzie się pięknie prezentować i przypominać o tym ważnym dniu?

Mniej znaczy więcej

W sztuce ogromną zaletą jest wyważenie ilości środków wyrazu do stworzenia idealnego obrazu czy rzeźby. Jeśli pozwolimy, by dodatków i ozdób było „wystarczająco mało”, to i zaproszenie ślubne może stać się takim małym dziełem sztuki. Zaproszenia ślubne minimalistyczne zdobywają coraz większą popularność ze względu na swój uniwersalny charakter. Ważną zaletą braku zbędnych ozdób jest skupienie uwagi adresata na najważniejszych treściach zawartych w środku. Nie znaczy to jednak, że taka estetyka ujmuje ładnej powierzchowności, a wręcz przeciwnie!

Klasycznie i elegancko

Tak jak w modzie, mała czarna jest najprostszą i zawsze modną kreacją prawie na każdą okazję. Tak samo minimalistyczne zaproszenia będą jednocześnie eleganckie, ale i niepompatyczne – z łatwością dopasujemy je do charakteru naszego wesela. Warto by kolory przewodnie przyjęcia znalazły się również na zaproszeniu – są one przecież pierwszą odsłoną i zapowiedzią tego, co będzie czekać na gości. Jeśli w momencie tworzenia zaproszeń nie mamy jeszcze ustalonych kolorów sali i dodatków, można postawić na barwy neutralne, jak beż czy czerń.

Dobre, bo nasze

Minimalistyczne zaproszenia ślubne mają tę zaletę, że wykonywane są pod konkretny projekt na zamówienie. Możemy je zaprojektować tak, jak nam się zamarzą i zamieścić w nich coś swojego, indywidualnego. Może to być nasz ulubiony cytat bądź nasze słowa skierowane do zaproszonych. Daje nam to też możliwość umieszczenia tam naszych ulubionych kolorów, jakiegoś symbolu lub spersonalizowania zaproszeń dla wyjątkowych gości, w których to zaproszeniach chcielibyśmy zawrzeć coś indywidualnego i osobistego. Dla bardziej praktycznych osób będzie to możliwość do zaprojektowania bardzo konkretnego zaproszenia, pozbawionego, ich zdaniem, zbędnych elementów.

Jakość wykonania

Decydując się na zamówienie takich zaproszeń, warto też, poza względami estetycznymi, zwrócić uwagę na jakość wykonania. Odpowiednia gramatura papieru wynosząca około 300g czy jakość atramentu, tuszu lub innych dodatków będzie miała istotny wpływ na jakość wykonanego zaproszenia. Im lepsze materiały, tym lepszy produkt końcowy.

Pamiątka na lata

Wrażliwość i gust jest subiektywną kwestią każdej osoby, dlatego zaproszenia ślubne minimalistyczne mają duży potencjał do zadowolenia nawet najbardziej wymagających narzeczonych. Ich prosty, aczkolwiek elegancki i nietuzinkowy wygląd, będzie efektowną wizytówką przyjęcia weselnego, a także pamiątką dla bliskich, by mogli, spoglądając na zaproszenia w przyszłości, dobrze wspominać ten wyjątkowy, dla młodej pary, dzień.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.