Leasing zwrotny – kiedy się przydaje?

Pojęcie leasingu znane jest wszystkim przedsiębiorcom. Firmy doskonale zdają sobie sprawę, że zakup środków trwałych za gotówkę zmniejsza płynność finansową. Leasing pozwala na korzystanie z niezbędnego sprzętu bez ponoszenia jednorazowych, często bardzo wysokich kosztów. W dzisiejszym artykule przedstawimy leasing z nieco innej strony, opisując formę umowy zwrotnej. Na czym ona polega? Kto może z niej czerpać największe korzyści?

Leasing zwrotny nieruchomości – kiedy warto się nim zainteresować?

Leasing zwrotny – bo o nim dzisiaj będzie mowa – to ciekawa metoda na pozyskanie dodatkowych funduszy w firmie. Zamiast uciekać się do kredytu bankowego, warto rozważyć sprzedaż własnego składnika majątku do firmy leasingowej, a następnie korzystanie z niej na dotychczasowych zasadach w zamian za dokonywanie cyklicznych opłat na rzecz leasingodawcy. W tym nieco długim zdaniu opisaliśmy sedno leasingu zwrotnego. Rozpoczyna się on w momencie sprzedaży środka trwałego przez przedsiębiorcę i podpisaniu umowy o odpłatne korzystanie ze sprzedanej rzeczy. Leasing zwrotny nieruchomości dostarcza pokaźnego zastrzyku gotówki do firmy. Sprzedaż lokalu lub budynku własnościowego następuje po cenie rynkowej. Pełna kwota transakcji trafia na konto przedsiębiorcy, który może ją rozdysponować na dowolne cele.

Leasingiem zwrotnym powinny zainteresować się podmioty życia gospodarczego, które potrzebują gotówki na realizację ważnych celów związanych z działalnością. Wiele firm pozostających w kryzysie nie ma możliwości innej formy finansowania. Leasing zwrotny gwarantuje dostarczenie pokaźnego zastrzyku finansowego, bez uciążliwości związanych z utratą prawa do korzystania z firmowego budynku. Leasing zwrotny nieruchomości to doskonały sposób dla firm, które straciły swoją płynność na skutek spirali zadłużenia, czy zastojów w płatnościach. Z leasingu zwrotnego korzyści czerpią również nowe firmy na rynku, mające największe potrzeby inwestycyjne. Pozyskane w ten sposób środki służą do zakupu sprzętu, zatrudnienia specjalistów, czy przeprowadzenia kampanii marketingowej. Lokowanie funduszy w rozwój firmy przekłada się na rosnące zyski w niedalekiej przyszłości. Co ważne, sprzedaż nieruchomości do firmy leasingowej wcale nie oznacza jej utraty. Po zakończeniu umowy, leasingobiorca ma możliwość odkupienia przedmiotu leasingu na ustalonych zasadach.

Smartvest – kompleksowa oferta pożyczek pod zastaw dla przedsiębiorców

Leasing zwrotny nieruchomości systematycznie zyskuje na znaczeniu w polskiej rzeczywistości gospodarczej. Przedsiębiorcy coraz częściej przekonują się o zaletach i bezpieczeństwie transakcji leasingu zwrotnego. Do współpracy warto wybrać rzetelnego leasingodawcę, który ma na swoim koncie wiele zrealizowanych umów o leasing zwrotny nieruchomości. Takim podmiotem jest firma Smartvest, wyróżniająca się ogromny doświadczeniem i elastyczną ofertą. Smartvest świadczy swoje usługi dla mikro i małych firm, którym proponuje atrakcyjne warunki leasingu zwrotnego. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie firmy Smartvest: https://www.smartvest.pl.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.