Daszki ochronne rusztowań, uziemienie i instalacja odgromowa

Rusztowania, aby były w pełni bezpiecznymi konstrukcjami i zapewniały niezagrożoną, komfortową pracę, muszą posiadać niezbędne elementy, do których zalicza się m.in. daszki ochronne rusztowań, uziemienie i instalację odgromową. Pozwalają znacznie usprawnić wykonywane prace i wpływają na poziom bezpieczeństwa pracowników. Kiedy elementy te są koniecznością?

Daszki ochronne rusztowań – czym się wyróżniają?

Daszki ochronne są wymagane w przypadku rusztowań, które znajdują się bezpośrednio przy drogach i w miejscach przejść na pieszych. Daszek ochronny musi znajdować się na wysokości minimum 2,4 m ponad terenem w najwyższym miejscy. Stopień ich nachylenia powinien wynosić natomiast 45 stopni w kierunku zwróconym do źródła zagrożenia. Daszki pokryte są materiałem szczelnym i odpornym na przebicia przez spadające z góry przedmioty. W miejscach, gdzie znajdują się przejścia i przejazdy, szerokość daszków ochronnych musi wynosić więcej o 0,5 m z każdej strony. Jeśli poszukujesz sprawdzonych i bezpiecznych konstrukcji, to rusztowania aluminiowe spełnią Twoje potrzeby.

Uziemienie i instalacja odgromowa rusztowań – jakie są wymagania?

Rusztowania wykonane z elementów metalowych, muszą posiadać uziemienie i instalację odgromową. Jeśli konstrukcja znajduje się przy ścianie, budynku, który już taką instalację posiada, wtedy nie ma konieczności, aby wykonywać ją ponownie. Należy jedynie połączyć rusztowanie ze zwodem urządzenia piorunochronnego. Gdy takiej możliwości nie ma, wtedy trzeba wykonać zwody pionowe urządzeń piorunochronnych. Każda konstrukcja z rur stalowych musi także być uziemiona zgodnie z przepisami o uziemieniach i zerowaniach w urządzeniach elektrycznych o napięciu większym niż 1 kV. Na podstawie przepisów tych odporność uziemienia o częstotliwości 50 Hz nie może przekraczać 10 Ohmów, a dystans między uziomami nie może być większy nić 12 m. Profesjonalne doradztwo w montażu i sprzedaż takich konstrukcji oferuje dystrybutor rusztowań aluminiowych S.K.A.T. Rusztowania, który dba o bezpieczeństwo swoich Klientów.

Gdzie kupić bezpieczne rusztowania?

Rusztowania, które posiadają dodatkowe elementy bezpieczeństwa i są właściwie zamontowane, to udany początek każdej budowy, remontu czy montażu. Właśnie dlatego warto korzystać z usług profesjonalnych dystrybutorów rusztowań, którzy oferują zarówno sprzedaż, wynajem, jak i transport tych elementów, oraz montaż i demontaż. Kompleksowość usług gwarantuje, że konstrukcja będzie nie tylko funkcjonalna, ale zgodna z przepisami prawa i bezpieczna.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.