Jak wybrać odpowiednie pieluchomajtki dla dorosłych?

Producenci wyrobów chłonnych jak pieluchomajtki oferują je w zróżnicowanych wariantach. Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę przy ich doborze?

Czym są pieluchomajtki?

Wyroby chłonne dla osób dorosłych dzielone są na różne rodzaje pod kątem ich budowy oraz przeznaczenia. Wśród nich dostępne są również pieluchomajtki, które przypominają pieluchy dziecięce.

Pieluchomajtki są wyposażone we wkłady chłonne oraz w mocne rzepy, które umożliwiają ich zakładanie u osób stojących i leżących. Wybrane warianty tych wyrobów, na przykład pieluchomajtki firmy Seni, wykorzystują także rozwiązania poprawiające ich chłonność i zapobiegające przeciekom.

Pieluchomajtki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dobierając pieluchomajtki, należy pamiętać o uwzględnieniu paru istotnych kwestii:- Chłonność – dopasowuje się ją do stopnia nietrzymania moczu, kału,- Rozmiar – dobór polega na uwzględnieniu obwodu pasa użytkownika,- Materiały – osoby z alergiami skórnymi powinny wybierać wyroby hipoalergiczne,- Dodatkowe funkcjonalności – indykator wilgotności, system minimalizujący nieprzyjemny zapach, specjalnie wyprofilowane boczne barierki obniżające ryzyko przeciekania.

Warto też wskazać, że dostępne są również alternatywne wyroby, w tym majtki chłonne. Od pieluchomajtek różnią się one elastycznym ściągaczem w pasie i brakiem rzepów, na przykład jak majtki chłonne Tena pants oferowane także w wariancie na noc.

Gdzie zakupić pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki, podobnie jak inne typy wyrobów chłonnych, są obecnie oferowane na ortomedico.pl. Warto pamiętać, że dotychczasowe zasady refundacji pieluchomajtek w 2022 roku uległy zmianie. Dotyczą one między innymi innej metody przeliczania refundacji, która teraz liczona jest za sztukę. Pieluchomajtki z refundacją można także zakupić na platformie ortomedico, która posiada umowę z NFZ.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.