Rodzinny wyjazd na narty

Jedziemy na narty

Wydawać by się mogło, że podczas rodzinnego wyjazdu na narty lub snowboard najważniejszym wyposażaniem naszego ekwipunku będą narty lub deska. Przedmioty te są oczywiście bardzo ważne, nie mniej jednak w chwili wystąpienia jakiejś amnezji pamięciowej i nie zabrania ze sobą tych przedmiotów, po przyjeździe na miejsce będziemy mieli możliwości wypożyczenia sprzętu narciarskiego. Jest to oczywiście ostateczność, dlatego też chcąc uniknąć pochopnego i nieskoordynowanego działania dobrze przed wyjazdem sporządzić listę najbardziej niezbędnych rzeczy.

Podstawowe rzeczy na wyjazd narciarski

Na pierwszym miejscu powinien znaleźć się sprzęt narciarski jak buty, gogle, kask, narty i kije lub deska snowboardowa w zależności od tego, co kto preferuje. Na liście powinny znajdować się również chociażby najbardziej podstawowe akcesoria narciarskie oraz sprawdzone i w pełni wygodne ubrania narciarskie. Tutaj najlepiej być przygotowanym na różne warunki pogodowe, ponieważ w górach pogoda może się w ciągu tygodnia szybko zmienić. Najbardziej sprawdzony jest tutaj sposób ubierania na cebulkę – gdyby było nam zbyt ciepło to wystarczy zdjąć jedną warstwę.

Co zabrać do samochodu

Pamiętajmy również o zabraniu ze sobą rzeczy ważnych w podróży jak podręczna apteczka, różnego rodzaju przewodniki, mapę lug gps oraz praktyczne umilacze czasu, które są szczególnie przydatne zwłaszcza podczas wyjazdu z dzieckiem. Pamiętajmy także, aby w dłuższą podróż zabrać ze sobą wodę czy herbatę oraz jakieś przekąski, ponieważ zimą może się zdarzyć, że utkniemy w korku np. z powodu wypadku na trasie.

Sprawdź kurorty

Przed wyjazdem na narty bardzo ważny jest wybór miejsca, w którym znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz dobrze przygotowane trasy zjazdowe dla amatorów jak i profesjonalistów. Warto również zwrócić uwagę na ceny panujące w danym kurorcie. Na dzień dzisiejszy ilość wyciągów narciarskich, które są do dyspozycji narciarzy jest tak znaczna, że każda rodzina wybierająca się na wczasy własnym samochodem może znaleźć ten najbardziej jej odpowiadający cenowo i oferujący wysoki standard przebywania.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/PublicDomainPictures
CC-License: CC0

1 thought on “Rodzinny wyjazd na narty”

  1. Ciekawy artykuł. Już niedługo szaleństwo zimowych wyjazdów narciarskich. Przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać pierwszego wyjazdu na narty.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.