Czy istnieje przyjaźń damsko męska?

Przyjaźń to bardzo ważny element w życiu każdego człowieka, dlatego nie ma też wątpliwości, że trzeba dbać i pielęgnować przyjacielskie relacje. Wątpliwości poddawana jest jednak często przyjaźń między kobietą a mężczyzną, którą wiele osób uznaje za niemożliwą.

 

Na pytanie czy istnieje przyjaźń damsko męska, trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Na pewno są osoby, które uznają, że  pozostają w czysto przyjacielskich relacjach z osobami płci przeciwnej. Łatwo jest jednak przekroczyć tę granicę, kiedy potrzeba bliskości i ciepła, zamienić się może w pożądanie. Naturalną rzeczą jest, że relacje damsko męskie obejmują także potrzebę intymnych relacji i fizycznej bliskości, stąd też szybko okazać się może, że przyjaźń to jednak za mało.

 

Zdarza się, że wiele par połączyły najpierw stosunki przyjacielskie, lecz w tym przypadku nie ma nic złego. Udany związek powinien opierać się również na przyjaźni, dlatego też nie wyklucza się ona w żaden sposób z miłością i intymną zażyłością. Problemem jest jednak sytuacja, gdy tylko jedna z osób pozostających w przyjacielskiej relacji poczuje, że chce czegoś więcej. Nieodwzajemniona miłość nie tylko jest cierpieniem dla danej osoby, ale ma także destrukcyjny wpływ na relację przyjacielską. Damsko męską przyjaźń łatwo zepsuć również jednorazowym incydentem, gdy górę weźmie popęd seksualny. Po tym, jak dwójka przyjaciół wyląduje w łóżku, już nic nie będzie wyglądać tak samo.

 

Nie można jednak generalizować, że bezinteresowna przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie istnieje. Nie jest przecież tak, że wszystkie osoby płci przeciwnej są dla danej osoby atrakcyjne. Zazwyczaj potrafi się również panować nad swoim popędem seksualnym, nie wchodząc w nieprzemyślane relacje. Dodatkowo przyjaźnić się mogą osoby dwóch płci, które są już w związkach i posiadają stałych partnerów, stąd ich relacje mają prawdziwie przyjacielski charakter.

 

W przyjaźni damsko męskiej warto być ostrożnym, nie można jednak popadać w paranoję. Lepiej po prostu cieszyć się wspólnymi chwilami.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.