Czy wynajem szalunków się opłaca?

Nie da się ukryć, że prace budowlane są jednymi z najbardziej wymagających. Pracownicy doskonale wiedzą, że podczas wykonywania obowiązków, nie ma praktycznie żadnego miejsca na jakąkolwiek pomyłkę. Wszystko musi przebiegać zgodnie z planem oraz zgodnie z wytycznymi. Jednocześnie precyzja i efektywność pracy w dużej mierze zależy od tego, czy zostaną oni wyposażeni w odpowiednie sprzęty i narzędzia, które im to znacznie ułatwią. Najważniejsze stają się wykopy i ich odpowiednie zabezpieczenie. Już ulewne deszcze, czy też podejście wód gruntowych może doprowadzić do osunięcia się ścianek, a w efekcie cały proces będzie musiał zostać przeprowadzony od nowa. Od wielu już lat do zabezpieczenia wykopów wykorzystuje się szalunki. Jednak ich zakup może być dość dużym wydatkiem, więc niektórzy usługodawcy zaoferowali możliwość ich wynajmu. Czy to się opłaca?

Wynajem szalunków – kiedy warto się na to zdecydować?

Wynajem szalunków cieszy się coraz to większym zainteresowaniem ze strony firm budowlanych. Głównie wynika to z faktu, że jest to rozwiązanie o wiele tańsze. Dodatkowo wynajmując szalunki nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z wynajmem magazynu lub hali na ich składowanie. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców traktuje to rozwiązanie jako jedyną, słuszną opcję. Warto jednak zauważyć, że wynajęcie szalunków do zabezpieczenia wykopów będzie najlepszym rozwiązaniem dla tych firm, które korzystają z nich sezonowo. Wówczas faktycznie będą one mogły zredukować w ten sposób swoje koszty i jednocześnie zadbać o to, by szalunki były do nich dostarczone w tej chwili, w której są one najbardziej potrzebne.

Kiedy wynajem szalunków się nie opłaci?

Grodzice stalowe są niezbędne do zabezpieczenia wykopów, a niska cena ich wynajmu może wydawać się nam wyjątkowo kusząca. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że nie zawsze wynajem grodzić będzie rozwiązaniem opłacalnym. Okazuje się, że w przypadku firm, które będą potrzebowały mieć dostęp do szalunków na co dzień, paradoksalnie to wynajem może wygenerować wyższe koszty niż zakup. W ich przypadku, to posiadanie grodzic na własność będzie ekonomiczniejsze i mniej problemowe. Pracownicy bowiem będą mogli każdego dnia korzystać z szalunków, bez zbędnego oczekiwania na to, kiedy pojawi się transport od dostawcy. Warto więc to uwzględnić, a następnie przejrzeć oferty konkretnych dostawców. Dopiero na tej podstawie będzie można podjąć najlepszą i najbardziej ekonomiczną decyzję dla swojej firmy i dostarczyć szalunki pracownikom.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.