Zakupy

Jaki prezent dla rodziców na ślub?

Bibelotaż rodzinny – sprawdza się zawsze i wszędzie

Jaki prezent dla rodziców wybrać na ślub? Z tym problemem borykają się Państwo Młodzi. Specjaliści w zakresie obsługi ceremonii ślubnych akcentują znaczenie współczesnej formy bibelotażu rodzinnego, czyli przedmiotów pamiątkowych nawiązujących do unikalnej tradycji danej rodziny. Do bibelotażu niepodzielnie zalicza się prezenty z grawerunkiem łączące tradycyjną formę pięknego drobiazgu z nowoczesnymi technikami dekoracyjnymi.

 

Jak dobrać bibelot z grawerunkiem?

Grawerować można obecnie napisy na różnym podkładzie, przede wszystkim na ceramice i szkle. Wytwórnie szkła oferują specjalnie dobrane szkła do grawerunku w formie płyt, szklanek, wazonów, pucharów i innych brył szklanych. Prezent dla rodziców na ślub uwzględniać musi sympatie i gusty rodziców, nie tylko wybory estetyczne obdarowujących. Jeśli więc obdarowujemy tradycjonalistów lepiej postawmy na regularną formę pucharu niż szkło artystyczne w postaci nieregularnych, asymetrycznych artefaktów. Pamiętajmy, że bibelot rodzinny to przedmiot, który zdobić ma najczęściej prywatne przestrzenie domowe, zatem weźmy też pod uwagę, w jaki sposób urządzony jest dom rodziców. Stosowność i umiarkowanie zawsze popłacają.

 

Skąd brać pomysły na tekst grawerowany?

Drugim elementem oprócz formy szklanej jest tekst, który zostanie na niej wygrawerowany. Oprócz inspirujących cytatów z literatury pięknej lub sentencji i innych zdań mądrościowych warto postawić na własną twórczość. Ułożenie wiersza z podziękowaniami, nawet niebędącego najwyższych lotów literaturą może mieć znaczenie sentymentalne i prowokować wzruszenia, których wartość będzie znacznie większa dla rodziców niż słowa uznanych twórców. A może kiedyś w dzieciństwie stworzyliśmy tekst do laurki, który – powtórzony – przyniesie fale pozytywnych emocji. Możliwości jest tyle, ile konkretnych historii rodzinnych. Pamiętajmy, że dla rodziców najważniejszy będzie gest upamiętnienie więzi rodzinnych i szukajmy takich słów, które podkreślą wyjątkowość tej relacji. Każdy rodzić chce być ważny dla swojego dziecka, więc szukajmy sposobu na zaspokojenie tej pięknej i naturalnej potrzeby. Wygrawerowane podziękowanie będzie czytane przez długie lata. Poświęćmy czas i uwagę na siłę jego treści.

Artykuł przygotowany we współpracy: https://www.krysztaly3d.pl/prezenty-slubne

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij