Jaki prezent dla rodziców na ślub?

Bibelotaż rodzinny – sprawdza się zawsze i wszędzie

Jaki prezent dla rodziców wybrać na ślub? Z tym problemem borykają się Państwo Młodzi. Specjaliści w zakresie obsługi ceremonii ślubnych akcentują znaczenie współczesnej formy bibelotażu rodzinnego, czyli przedmiotów pamiątkowych nawiązujących do unikalnej tradycji danej rodziny. Do bibelotażu niepodzielnie zalicza się prezenty z grawerunkiem łączące tradycyjną formę pięknego drobiazgu z nowoczesnymi technikami dekoracyjnymi.

 

Jak dobrać bibelot z grawerunkiem?

Grawerować można obecnie napisy na różnym podkładzie, przede wszystkim na ceramice i szkle. Wytwórnie szkła oferują specjalnie dobrane szkła do grawerunku w formie płyt, szklanek, wazonów, pucharów i innych brył szklanych. Prezent dla rodziców na ślub uwzględniać musi sympatie i gusty rodziców, nie tylko wybory estetyczne obdarowujących. Jeśli więc obdarowujemy tradycjonalistów lepiej postawmy na regularną formę pucharu niż szkło artystyczne w postaci nieregularnych, asymetrycznych artefaktów. Pamiętajmy, że bibelot rodzinny to przedmiot, który zdobić ma najczęściej prywatne przestrzenie domowe, zatem weźmy też pod uwagę, w jaki sposób urządzony jest dom rodziców. Stosowność i umiarkowanie zawsze popłacają.

 

Skąd brać pomysły na tekst grawerowany?

Drugim elementem oprócz formy szklanej jest tekst, który zostanie na niej wygrawerowany. Oprócz inspirujących cytatów z literatury pięknej lub sentencji i innych zdań mądrościowych warto postawić na własną twórczość. Ułożenie wiersza z podziękowaniami, nawet niebędącego najwyższych lotów literaturą może mieć znaczenie sentymentalne i prowokować wzruszenia, których wartość będzie znacznie większa dla rodziców niż słowa uznanych twórców. A może kiedyś w dzieciństwie stworzyliśmy tekst do laurki, który – powtórzony – przyniesie fale pozytywnych emocji. Możliwości jest tyle, ile konkretnych historii rodzinnych. Pamiętajmy, że dla rodziców najważniejszy będzie gest upamiętnienie więzi rodzinnych i szukajmy takich słów, które podkreślą wyjątkowość tej relacji. Każdy rodzić chce być ważny dla swojego dziecka, więc szukajmy sposobu na zaspokojenie tej pięknej i naturalnej potrzeby. Wygrawerowane podziękowanie będzie czytane przez długie lata. Poświęćmy czas i uwagę na siłę jego treści.

Artykuł przygotowany we współpracy: https://www.krysztaly3d.pl/prezenty-slubne

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.