Prawne wsparcie biznesu – dlaczego jest takie ważne?

Współczesna firma bez profesjonalnej obsługi prawnej to proszenie się o kłopoty. Zawiłość przepisów i ich ciągłe zmiany sprawiają, że bez pomocy ekspertów prowadzenie w pełni legalnej działalności może być naprawdę trudne. By uniknąć tego rodzaju kłopotów i zabezpieczyć się na każdą ewentualność, podejmij zapobiegawcze kroki odpowiednio wcześniej. Sprawdź nasz artykuł i zobacz, dlaczego warto.

Podstawowe działanie – audyt zgodności prawnej (lub badanie kondycji prawnej)

Stara prawda mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Z tego powodu, nawet jeżeli wydaje Ci się, że prowadzisz swoją działalność w pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami, nie zaszkodzi poszukać potwierdzenia dla tej opinii.

Audyt zgodności prawnej pełni dla firmy te samą funkcję, co badania okresowe dla człowieka. To narzędzie, które służy do wykrywania wszelkich ewentualnych nieścisłości prawnych, zanim staną się problematyczne. Jest to jeden z najlepszych systemów ochronnych, na jakie może zdecydować się Twoje przedsiębiorstwo.

Audyt biznesowy przeprowadzony w ramach takiego badania pozwoli na dokładne sprawdzenie kondycji firmy pod kątem prawnym. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalne niż pozwolenie sobie na przeoczenie czegoś, co mogłoby skutkować postępowaniem sądowym lub karą wlepioną przez instytucje kontrolujące.

Badanie kondycji prawnej nie skupia się wyłącznie na wykrywaniu bieżących problemów prawnych. Kancelaria przeprowadzająca audyt oferuje także praktyczne sugestie, które pozwalają na zbudowanie tak zwanej odporności biznesowej. Dzięki temu przyszłe ryzyko wystąpienia nieprawidłowości znacząco się zmniejsza.

Fuzje i przejęcia – ani rusz bez prawnika!

Dobrze prosperujący biznes z pewnością dotrze w końcu do momentu, w którym fuzje i przejęcia staną się realną szansą na znaczny rozwój. Prawda jest jednak taka, że ta szansa obarczona jest również ogromnym ryzykiem. Jak je zminimalizować?

Opieka kancelarii prawnej w takiej sytuacji jest kluczowa. Eksperci będą w stanie przeprowadzić audyt przejmowanego przedsiębiorstwa, czyli tzw. badanie due diligence, wesprzeć Cię w negocjacjach i upewnić się, że kwestia dokumentacji jest dopięta na ostatni guzik. W ten sposób wyciągniesz z transakcji maksimum korzyści oraz otrzymasz konkretne dane, które pozwolą Ci przeanalizować czy cały proces jest dla Ciebie opłacalny.

Nie ryzykuj swoją firmą i zabezpiecz się na wszelką ewentualność. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź dział fuzje i przejęcia, dostępny na stronie kancelarii Wołoszański i Wspólnicy. Dowiesz się z niego wszystkiego, czego potrzebujesz. Istnieje wiele sytuacji biznesowych, w których warto ryzykować, ale tutaj nie musisz pozostawiać nic przypadkowi!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.