Płytki podłogowe czerpiące design z natury

Decydując się na odpowiedni wybór podłogi dla domu może być koszmarem, tak wiele rzeczy do rozważenia i materiałów do przemyślenia. Jakie jest przeznaczenie pokoju? Który kolor będzie pasował najlepiej? Jaki jest Twój budżet? Czy powinieneś wybrać dywan, linoleum, płytki ceramiczne lub porcelanowe, kamień naturalny, termoplastyczny, laminat czy podłogę z prawdziwego drewna?

Jeśli zdecydujesz, że chcesz uzyskać drewniany wygląd swojej podłogi, możesz rozważyć zastosowanie płytek z efektem drewna.

Oto 10 zalet wyboru płytek podłogowych o wyglądzie drewna:

  • Płytki podłogowe w ceramice lub porcelanie są twardsze niż drewniana podłoga.
  • Nie będą one blaknąć lub ciemnieć w słońcu w przeciwieństwie do prawdziwej podłogi drewnianej.
  • Płytki podłogowe z efektem drewna nie zarysowują się ani nie zaznaczają.
  • Mogą być układane w różnych stylach, takich jak jodełka, cegła lub układ siatki, ponieważ płytki ceramiczne z efektem drewnianej podłogi mają tendencję do prostokątnego kształtu.
  • Płytki porcelanowe lub ceramiczne są łatwe do czyszczenia i konserwacji.
  • Istnieje wiele różnych stylów do wyboru od jasnych do ciemnych brązowych odcieni drewna, w tym dąb, sosna, zebrano, wenge, wapienny dąb, mahoń.
  • Płytki podłogowe są wodoodporne i nie wypaczą się, jeśli masz powódź, więc doskonale nadają się do stosowania w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy pomieszczenie gospodarcze.
  • Korzyści płynące z systemu ogrzewania podłogowego są większe w połączeniu z podłogą pokrytą płytkami.
  • Płytki są korzystne w przedpokoju lub konserwatorium, ponieważ działają jako naturalna bariera od reszty domu, przed brudem i żwirem przenoszonym z zewnątrz.
  • Jeśli masz pecha doświadczyć uszkodzonej płytki, łatwiej jest wymienić złamaną lub wyszczerbioną płytkę niż dokonywać napraw wszystkich innych rodzajów podłóg.

 

Kilka kluczowych korzyści z wyboru płytek podłogowych z kamienia naturalnego

Wybór płytek podłogowych z kamienia naturalnego zamiast produkowanych alternatyw będzie bezsprzecznie korzystny dla Twojego budynku zarówno z estetycznego, jak i praktycznego punktu widzenia. Zacznijmy od małego przeglądu tych zalet, zanim pokażemy Ci, gdzie możesz znaleźć najlepszy kamień naturalny z lokalnych kamieniołomów.

Naturalne piękno

Nie da się zaprzeczyć, że płytki podłogowe z kamienia naturalnego promieniują aurą wyrafinowania i elegancji. Dzięki swojemu klasycznemu wyglądowi i fakturom, natychmiast podniosą one rangę Twojego obecnego otoczenia i zrobią wrażenie na każdym, kto na nie spojrzy.

Każda płytka podłogowa z kamienia naturalnego jest jedyna w swoim rodzaju.

W przeciwieństwie do syntetycznych alternatyw, każda płytka podłogowa z kamienia naturalnego jest w rzeczywistości unikalna. Od ich żyłkowania do naturalnej kolorystyki, dodadzą one poczucia prestiżu Twojej podłodze, która stanie się naprawdę jedyna w swoim rodzaju.

Są niezwykle trwałe

Płytki podłogowe z kamienia naturalnego to najwytrzymalsza i najbardziej trwała opcja na rynku, idealna do częstego lub codziennego użytkowania. Niezawodne i niepodatne na łatwe złamanie, są w zasadzie synonimem dodatkowego spokoju dla Ciebie.

Są higieniczne i łatwe w utrzymaniu

Dzięki swojej gładkiej powierzchni, płytki podłogowe z kamienia naturalnego, które oferuje sklep Kaflando.pl nie zbierają sierści zwierząt domowych ani kurzu: oprócz tego, że jest to świetna wiadomość dla alergików, oznacza to, że czyszczenie ich będzie dziecinnie proste. Zapomnij o specjalnych produktach i intensywnym szorowaniu! W większości przypadków wystarczy szybkie przetarcie.

Wykorzystanie kamienia naturalnego w budownictwie to zrównoważony wybór

Ponieważ kamień naturalny jest wydobywany z ziemi i w większości przypadków przetwarzany lokalnie przy użyciu maszyn o niskim zużyciu energii, jest on najbardziej zrównoważonym materiałem budowlanym. Jeśli tak jak my, zwracasz uwagę na zrównoważony rozwój, z pewnością ucieszy Cię fakt, że jest on o wiele bardziej przyjazny dla środowiska niż materiały wykonane przez człowieka, takie jak beton czy kamień.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.