Jak znaleźć polskiego adwokata za granicą?

Nieznajomość prawa – tak w Polsce, jak i poza jej granicami – nie zwalnia nikogo z obowiązku jego przestrzegania. Każdego dnia przekonują się o tym m.in. nasi rodacy, którzy z uwagi na prowadzenie biznesu lub życie poza Polską, mają kontakt z zagranicznym prawodawstwem. Przepisy regulujące określone dziedziny życia w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii czy w dowolnym, innym kraju, mogą znacząco różnić się od tych, do których przyzwyczajeni jesteśmy w Polsce. W takiej sytuacji nieocenionym wsparciem może okazać się polski prawnik, świadczący swoje usługi za granicą.

W czym może pomóc adwokat polski w Niemczech lub innym państwie?

Na początku warto zaznaczyć, że z usług krajowych kancelarii prawnych działających za granicą chętnie korzystają m.in. klienci indywidualni. Im prawnik w Niemczech, Hiszpanii czy USA może okazać się bardzo pomocny, jeśli chodzi o sprawy i spory prawne regulowane przepisami:

– prawa karnego i wykroczeń (obrona w sprawach karnych oraz w sprawach o wykroczenie),

– prawa cywilnego (roszczenia wynikające z tytułu zawartych umów),

– prawa rodzinnego (rozwody, władza rodzicielska, podział majątku),

– prawa testamentów, spadków i darowizn,

– prawa pracy i spraw ubezpieczeniowych (odszkodowanie za wypadki za granicą, spory z pracodawcami),

– prawa medycznego (opieka lekarska za granicą, odpowiedzialność za błędy w sztuce lekarskiej),

oraz wielu innych gałęzi prawa, w których adwokat polski w Niemczech czy dowolnym innym kraju UE lub niebędącym członkiem Wspólnoty Europejskiej może udzielić kompleksowej pomocy prawnej.

Prawnik Niemcy – zakres wsparcia dla przedsiębiorców

Drugą grupą, która regularnie korzysta z porad prawnych, a często również z długoterminowej opieki, są osoby prowadzące za granicą działalność gospodarczą. Adwokat lub radca prawny, doskonale znający lokalne przepisy podatkowe będzie cennym wsparciem zarówno dla osób, które dopiero planują otwarcie działalności gospodarczej w danym kraju, jak i dla tych firm, których celem jest rozwój. Doskonała znajomość prawa gospodarczego w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem okazują się atutem w wielu sytuacjach. Należą do nich m.in. spory pomiędzy kontrahentami, konieczność przekształcenia jednoosobowej działalności w spółkę czy obowiązek wdrożenia konkretnych procesów wynikający ze zmieniających się przepisów. To oczywiście tylko niektóre przypadki, w których polscy przedsiębiorcy za granicą regularnie korzystają z pomocy kompetentnych prawników.

Prawnik za granicą – gdzie znaleźć dobrego specjalistę?

Osoby, które w codziennych zmaganiach z zagranicznym prawodawstwem poszukują wsparcia, zwykle swoje pierwsze kroki kierują do Internetu. Po wpisaniu w wyszukiwarkę zapytania: prawnik Niemcy, podobnie jak „adwokat Holandia” czy „radca prawny Belgia”, naszym oczom ukażą się strony kancelarii świadczących usługi prawne w danym kraju. Zanim jednak zdecydujemy się na kontakt z wybranym biurem, warto zyskać stuprocentową pewność co do jego renomy, np. sprawdzając doświadczenie w interesującym nas obszarze, lub badając opinie oraz referencje, jakimi może pochwalić się instytucja.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.