Co się opłaca bardziej – mieszkanie dwuosobowe czy trzyosobowe?

Chcesz zainwestować pieniądze? Zakup nieruchomości to jedna z najlepszych metod, ponieważ daje Ci sporą szansę na to, że odsprzedaż ją z zyskiem, a tym samym zyskasz pewność, że Twoje pieniądze są bezpieczne. Dlatego przekonaj się, jakie mieszkania sprzedają się najlepiej – 2- czy 3-pokojowe.

Jakie mieszkanie warto kupić – 2- czy 3-pokojowe?

Bez względu na to, w jakim mieście chcesz kupić mieszkanie np. w Bydgoszczy, to i tak kluczowe znaczenie ma to, żebyś przeprowadził dogłębną analizę tego rynku. W ten sposób dowiesz się, jakie inwestycje mieszkaniowe wiążą się z najmniejszym ryzykiem. Przede wszystkim weź pod uwagę stan obiektu – do dyspozycji masz nowe nieruchomości oraz mieszkania i domy z rynku wtórnego. Oprócz tego zastanów się nad standardem lokalu, lokalizacją osiedla, układem i metrażem.

Zauważ, że wśród najczęściej wybieranych mieszkań są te, które mają dwa lub trzy pokoje. Przekonaj się, jakie korzyści mają poszczególne nieruchomości.

Zalety dwupokojowego mieszkania

Większość firm deweloperskich buduje małe mieszkania – kawalerski bądź dwupokojowe lokale. Zazwyczaj mają od 35 do 50 mkw. To dobre rozwiązanie dla singli, par lub rodzin z jednym dzieckiem. Jednocześnie takie nieruchomości mają również najniższą cenę, co sprawia, że najszybciej się sprzedają, więc nie możesz zbyt długo czekać na podjęcie ostatecznej decyzji. Zwróć również uwagę na pozostałe zalety dwupokojowych mieszkań pod inwestycję.

  • Kompromis między ceną a komfortem – bardzo często mieszkania dwupokojowe są wybierane przez osoby, które nie stać na zakup większej nieruchomości. Jednocześnie jest to znacznie wygodniejsza opcja od np. kawalerki, dzięki temu możesz liczyć na większą prywatność i komfort mieszkania. Bez konieczności inwestycji większych kwot pieniędzy.
  • Mniejsze koszty wykończenia wnętrz – jeśli chcesz kupić mieszkanie w stanie deweloperskim bądź z rynku wtórnego, to zaletą dwóch pokojów jest to, że masz mniejszą przestrzeń, która wymaga remontu lub wykończenia. Dzięki temu znów zyskasz sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Jednocześnie lokal będzie szybciej gotowy do wynajęcia bądź sprzedania.

Zalety trzypokojowego mieszkania

Coraz częściej deweloperzy zapewniają dostęp nie tylko do dwupokojowych mieszkań, ale również do tych o większej powierzchni, które mają 3 lub 4 pomieszczenia. Zazwyczaj ich metraż mieście się w granicy 50-70 mkw i choć nie jest to tak popularne rozwiązanie, jak mniejsze lokale, to i tak duże mieszkania mają sporo zalet.

  • Przestrzeń dla rodzin z dziećmi – większy metraż to idealna opcja dla rodzin z dwójką lub trójką dzieci. Wówczas każdy członek rodziny znajdzie przestrzeń dla siebie. Zauważ, że największy zwrot inwestycji zyskasz, jeśli w pobliżu nieruchomości jest szkoła bądź przedszkole.
  • Możliwość stworzenia niestandardowych przestrzeni – jeśli tylko jedna osoba będzie mieszkać w 3-pokojowym mieszkaniu, to może dowolnie zaaranżować tę przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest gabinet, siłownia bądź pracownia.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.