Neo-Traveller Voyager – polski kamper na bazie Fiata Ducato

Polacy świetnie radzą sobie z budowaniem kamperów, które podobają się nawet wymagającym użytkownikom. Neo-Traveller Voyager został stworzony przez firmę Elcamp, która postanowiła zaprojektować samochód campingowy o niewielkich rozmiarach i dużej funkcjonalności.

Neo-Traveller Voyager dla 4 osób

Kamper firmy Elcamp powstał na bazie Fiata Ducato, który jest najszerszym i najwyższym pojazdem z oferty Fiata. Zwykły dostawczak przeobraził się w zgrabny i wygodny pojazd campingowy. Tradycyjne drzwi zostały zastąpione drzwiami kompozytowymi, dzięki czemu wewnątrz kampera pojawiło się więcej miejsca. Tylną klapę zamontowano na podnośnikach teleskopowych, a podwyższenie samochodu umożliwiło stworzenie dodatkowej sypialni nad kabiną kierowcy. Pojazd prezentuje się dynamicznie ze względu na wbudowane relingi dachowe.

Polska firma z Karczewa zamontowała w kamperze dwa łóżka o wymiarach 60×182 cm, które są przeznaczone dla dzieci, jednak wystarczą również dla drobnych osób dorosłych. Podwójne łóżko dla dorosłych ma natomiast wymiary 118×180 cm. Dzięki możliwości wydzielenia przestrzeni dla dorosłych przesuwnymi drzwiami, przestrzeń w kamperze może zmieniać się w mikromieszkanie dla rodziny.

W podłodze znajduje się pojemnik na wodę oraz ogrzewanie postojowe. Woda jest ogrzewana za pomocą paliwa znajdującego się w baku o pojemności 120 l. Dodatkowe zasilanie jest dostępne dzięki akumulatorowi żelowemu, który zabezpiecza przed nagłym wyłączeniem ogrzewania postojowego lub niemożnością podgrzania wody do mycia. Kamper posiada oddzielną, zamykaną kabinę prysznicową, a umywalka znajduje się przy sypialni. Zbiornik na czystą wodę mieści 160 l, natomiast na nieczystości – 190 l płynów. Dzięki wskaźnikowi zużycia wody, wiadomo, kiedy kończy się zapas cieczy, a także kiedy niezbędne jest opróżnienie zbiornika na nieczystości.

Gotowanie w kamperze jest możliwe za sprawą dwupalnikowej kuchenki gazowej, natomiast przechowywanie produktów spożywczych ułatwia lodówka z zamrażalnikiem o pojemności 7 litrów.

Ile kosztuje polski kamper dla rodziny?

Koszt zakupu nowego kampera Neo-Traveller Voyager wynosi około 190 tysięcy złotych. Ze względu na to, że jest to spory wydatek, warto zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/. Jeżeli chce się nabyć bardziej komfortową wersję polskiego samochodu kampingowego, jej cena wzrośnie do około 220 tysięcy złotych. W cenie pojazdu dostępne jest pełne wyposażenie wnętrza, dzięki czemu kamper jest gotowy do użytku.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.