Jak dbać o smartfon?

Na myśl o czasowej utracie dostępu do smartfona wzdryga się wielu jego użytkowników. Nie ma się czemu dziwić, skoro na przestrzeni ostatnich lat telefony przestały służyć jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, a stały się kieszonkowym komputerem, ułatwiającym codzienne życie.

Nie wyobrażasz sobie dnia bez smartfona? Zadbaj o niego w odpowiedni sposób i ustrzeż się najczęstszych awarii. Mowa o niesprawnej baterii czy uszkodzonym ekranie dotykowym, które ulegają zniszczeniu na skutek błędów użytkownika i których nie obejmuje gwarancja producenta. Sprawdź, jak niewielkim nakładem pieniężnym zadbać o smartfon i przedłużyć żywotność baterii oraz ekranu dotykowego.

Zatroszcz się o ekran

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród klientów sklepu etuo.pl, najwięcej usterek dotyczy ekranu smartfona. Jako, że zajmuje on ponad 50 proc. przedniego panelu smartfona, wystarczy, że telefon wyślizgnie nam się z ręki i uderzy z impetem o podłogę, aby na wyświetlaczu pojawił się wszystkim dobrze znany „pajączek”.

Wielu użytkowników smartfonów chcąc spersonalizować swoje urządzenie inwestuje w pokrowce, kabury i żelowe nakładki, zapominając o nabyciu akcesoriów ochronnych na ekran. A wystarczy przykleić na niego folię ochronną, np. z poliwęglanu, aby dłużej nam posłużył. Koszt zakupu folii to wydatek rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych, a w ten sposób można zabezpieczyć wyświetlacz przez zabrudzeniem, porysowaniem, a także uniknąć ekspozycji na wodę, chemikalia i inne substancje ciekłe.

Wydłuż żywotność baterii

Nie mówi się o tym na głos, dlatego wielu właścicieli smartfonów zapomina, że zastosowany w telefonie akumulator jest wrażliwy na czynniki atmosferyczne takie jak upał czy mróz. Optymalne warunki dla telefonu to temperatura pokojowa, dlatego nie powinno się go wystawiać na słońce, także wilgoć ma na niego zły wpływ.

Jeśli zdarza Ci się korzystać z telefonu podczas deszczu lub na mrozie, zainwestuj w etui, które zabezpieczy urządzenie przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Obecnie na rynku jest tak duży wybór case’ów, że z pewnością jakiś dla siebie wybierzesz.

Oprócz kupna folii ochronnej i futerału warto zainwestować też w ubezpieczenie dedykowane smartfonom, które uchroni nas od kosztów związanych z naprawą zepsutego modelu lub wymianą go na nowy. Polisa gwarantuje też wypłatę środków, gdy telefon zostanie zgubiony lub skradziony.

Więcej na temat pakietów ubezpieczeniowych dla smartfonów przeczytasz na stronie https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.