Jak często wykonywać badanie wzroku?

Żeby narząd wzroku pozostawał w idealnym stanie i służył przez długie lata, wymaga on szczególnej troski oraz dbałości. Niestety w obecnych czasach oczy są narażone na działanie wielu negatywnych czynników zewnętrznych, w tym liczne zanieczyszczenia. Ponadto w dobie ekranów wzrok jest nieustannie wystawiony na działanie szkodliwego promieniowania. Dlatego konieczne okazują się regularne wizyty u okulisty, w szczególności u pacjentów korzystających z okularów korekcyjnych lub z soczewek kontaktowych. Nawet osoby cieszące się idealnym wzrokiem powinny co jakiś czas udać się na badanie kontrolne wzroku. Jego częstotliwość jest uzależniona od kilku czynników. Poniżej podpowiadamy jakich.

1. Wiek

Dzieci i młodzież poddawani zostają regularnym badaniom okulistycznym każdego roku w szkołach. Dlatego w razie pojawienia się nawet najmniejszych wad wzroku można podjąć leczenie i przeciwdziałać dalszemu rozwojowi. Natomiast osoby młode w wieku od 18 do 40 lat wystarczy, że profilaktycznie odwiedzą gabinet okulistyczny raz na trzy lub cztery lata. Z kolei pacjenci po 40 roku życia powinni wykonać badanie wzroku raz na rok, ponieważ z wiekiem oko staje się narażone na liczne schorzenia okulistyczne.

2. Warunki pracy i inne czynniki zewnętrzne

Osoby pracujące przed monitorem komputera a w szczególności te, które spędzają każdego dnia więcej niż 6 godzin, powinny przynajmniej raz w roku udać się na wizytę kontrolną. Pomocne tu okazuje się noszenie okularów z antyrefleksem, nawet tak zwanych zerówek. Ważne, aby ich powłoka była najwyższej jakości. Tego typu produkty oferuje sieć salonów German Optikier. Tu klienci znajdą najwyższej klasy okulary w modnych i eleganckich oprawkach.

Chcąc skorzystać z fachowej pomocy specjalistów w zakresie doboru odpowiednich szkieł z antyrefleksem, nie trzeba udawać się zaraz do gabinetu okulistycznego. Wystarczy znaleźć odpowiedni salon z okularami, w którym porad udzieli wykwalifikowany optyk Opole, Gliwice, Tychy, Szczecin, Katowice, Stargard to miasta, w których pomoc znajdzie wielu pacjentów. Osoby pracujące w niekorzystnych warunkach i mające kontakt z pyłami, lakierami, farbami, częstymi zmianami temperatury, również powinny wykonywać badania okulistyczne przynajmniej raz w roku.

3. Wady wzroku oraz rozmaite schorzenia okulistyczne

Pacjenci z wadami wzroku, a także zmagający się z przewlekłymi schorzeniami okulistycznymi powinni przynajmniej raz lub dwa razy w roku wykonywać badania wzroku. Dotyczy to także osób, które mają przebyte urazy oczu. Pozwoli to nie tylko kontrolować rozwój schorzenia, lecz także precyzyjnie dobierać zestaw odpowiednich metod terapeutycznych.

Jeśli chodzi o badanie wzroku Gliwice, Opole, Szczecin, Stargard, Katowice, Tychy to miasta, w których salony German Optikier oferują pomoc w zakresie diagnostyki, bez czekania w długich kolejkach do specjalisty. Reasumując, należy pamiętać o tym, że systematycznie wykonywane badania okulistyczne dają możliwość wykrycia schorzeń na wczesnym etapie ich rozwoju, a także zahamować te, z którymi pacjent już się zmaga.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.