Dlaczego warto zdecydować się na masaż?

Dlaczego warto zdecydować się na masaż?

Nigdy nie miałeś okazji skorzystać z masażu? Zastanawiasz się czy to w ogóle ma sens i co on daje? W poniższym artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Komu najczęściej potrzebny jest masaż?

Wbrew pozorom masaż kierowany jest nie tylko do pracowników fizycznych. Ogromu stresu i spięć doświadczamy przecież w każdej formie pracy, również podczas pracy biurowej. Masaż polecany jest zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i oczywiście pod kątem przyjemności. W takiej sytuacji skorzystać z niego może każdy, niezależnie od tego w jakim wieku się znajduje oraz jaką pracę wykonuje. Wśród dostępnych rodzajów masaży możemy wyróżnić masaż:

  • klasyczny
  • leczniczy
  • relaksacyjne
  • limfatyczne
  • tkanek głębokich
  • tkanek miękkich
  • twarzy
  • sportowy

Wbrew stereotypom masaż nie jest drogą, luksusową usługą. Zdecydować na niego może się każdy, nie nadszarpując znacząco swojego budżetu domowego. Najczęściej masaż trwa od 20 minut do godziny czasu. Czas, który musimy na niego poświęcić oraz intensywność samej usługi zależy oczywiście od wielu czynników, między innymi od tego jaki rodzaj masażu wybraliśmy. Wpływ ma również wiek i płeć osoby która zdecydowała się na usługę oraz wielkość i dolegliwości okolicy, która jest masowana.

Zalety masażu

Zastanawiasz się jakie korzyści niesie ze sobą masaż i czy faktycznie warto z niego skorzystać? Prawdopodobnie będziesz bardzo zdziwiony kiedy dowiesz się jak wiele prozdrowotnych korzyści niesie on ze sobą. To, co od razu nasuwa się do głowy to oczywiście redukcja stresu. Każdego dnia jesteśmy narażeni na stres, a pęd codziennego życia i chęć nieustannego rozwoju kariery zawodowej –  zdecydowanie nam w tym nie pomaga. Dzięki masażowi będziemy mogli się odprężyć, oczyścić umysł i rozkoszować się daną chwilą. Według wielu badań naukowych masaże, kiedy są wykonywane regularnie, zwiększają odporność. Zwiększają one poziom aktywności naszych białym krwinek, które odgrywają ogromną rolę w zwalczaniu wirusów. Co ciekawe, masaże wpływają również na nasz wygląd. Ujędrniają i dotleniają naszą skórę, Przy regularnym korzystaniu z usług zdecydowanie poprawimy kondycje swojej skóry, tym samym. będziemy wyglądać nawet o kilka lat młodziej! Nieodłącznym elementem naszego życia, który bagatelizujemy jest oczywiście sen i odpowiednia regeneracja naszego ciała. Masaże łagodzą bezsenność pomagają zrelaksować się i poprawić jakość naszego snu. Tym samym zdecydowanie szybciej i lepiej będziemy się regenerować i zyskamy ogromne siły do działania. Jeżeli jesteś zainteresowany taką usługą, posta na masaż Łódź już dziś!

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.