Warto wiedzieć, że organizacja zapleczy, hal, sklepów czy magazynów będzie wymagała właściwego zaprojektowania w taki sposób, by w maksymalny możliwy sposób została wykorzystana dostępna przestrzeń. Nie można oczywiście zapomnieć, by zadbać o bezpieczeństwo pracowników czy rzeczy magazynowych. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się regały wspornikowe.
Czym dokładnie są regały wspornikowe?
Regały wspornikowe są w najprostszym możliwym ujęciu rodzajem regału magazynowego. Konstrukcja tego typu produktów składa się z kilku słupów nośnych, a także wsporników. Warto zaznaczyć, że mogą one zostać zainstalowane zarówno po jednej, jak i obu stronach słupów. Wszystko uzależnione jest od określonego modelu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane regały wspornikowe produkowane są przeważnie ze stali. Ponadto wykazują się bardzo dużą stabilnością. Jest to możliwe dzięki zakotwiczeniu słupów do danego podłoża za pomocą specjalistycznych śrub rozporowych.
Do czego służą regały wspornikowe?
Produkty świetnie zdadzą egzamin do przechowywania materiałów dłużnicowych. Jest to doskonała konstrukcja do magazynowania drewna konstrukcyjnego, rur, listew, tarcicy czy profili. Warto wiedzieć, że przedsiębiorcy przechowują w regałach wspornikowych różnego rodzaju produkty, których umieszczenie w tradycyjnych regałach byłoby bardzo utrudnione.
Rekomendowane jest zaopatrywanie się w konstrukcje o charakterze wspornikowym w sklepach internetowych lub stacjonarnych, które mogą poszczycić się bardzo dobrą opinią. Produkty powinny być oznaczone właściwymi certyfikatami. Przykładami mogą być ISO9001, GS czy SIS. Obecnie istnieje możliwość zamówienia regałów na indywidualny wymiar. Pozwoli to nie tylko na zoptymalizowanie przestrzeni, ale również odpowiednie dopasowanie regałów wspornikowych do potrzeb firmy.
Funkcjonalność
Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najczęściej wymienianym atutem regałów wspornikowych przez użytkowników jest funkcjonalność. Ich konstrukcja bazuje na słupach nośnych, które mają ponadprzeciętną wysokość. Następnie do wspomnianej bazy przytwierdzane są wsporniki. Jak zostało już wspomniane wcześniej, konstrukcja pozwala na umieszczenie wsporników z dwóch stron. Będzie to miało przełożenie na powiększenie przestrzeni przeznaczonej do składowania.
Stabilizacja oraz właściwe zrównoważenie obciążeń
Są to kolejne aspekty przemawiające za zaopatrzeniem się w regały wspornikowe. Rozwiązanie pozwala na ogromna łatwość w kwestii lokowania poszczególnych towarów czy zapasów. Przedsiębiorcy mogą mieć całkowitą pewność, że będą one równomiernie obciążały każdy z sektorów konstrukcji. Regały wykonane są ze stali. Dzięki temu firmy mogą bez problemu magazynować towaru o ponadprzeciętnej ciężkości. Rozwiązanie minimalizuje ewentualne ryzyko szkód, które mogłyby zostać wywołane upadkiem konstrukcji. W przypadku większych obciążeń regały wspornikowe zachowają znacznie większą sprężystość w porównaniu do innych systemów konstrukcyjnych dostępnych na rynku.
Elastyczność
Nie można zapomnieć, że regały oparte na wspornikach są niezwykle elastyczne. Godny uwagi jest fakt, że produkty mogą służyć do składowania nie tylko lekkich materiałów, które będą układane jeden na drugim, ale również nietypowych czy ciężkich. Dzięki temu magazyn będzie miał pełną swobodę w kwestii przygotowania całego systemu do określonego zadania. Jak wiadomo, nowoczesna logika wymaga bardzo niestandardowych sposobów magazynowania. Omawiane regały wspornikowe doskonale wpisują się w te założenia.