Hobby i rozrywka

Fotel dla gracza – nowy rodzaj mebla

Świat wirtualny coraz mocniej przenika naszą codzienność i nie jest już dziwnym fakt, iż coraz więcej rozgrywek sportowych odbywa się właśnie w tej wyimaginowanej rzeczywistości. Wciąż przybywa sympatyków elektronicznych sportów, a dla niektórych stają się one ciekawym sposobem na życie.
Z duchem czasu muszą zatem iść również producenci wyrobów z dziedzin pobocznych, które dotykają często, mniej lub bardziej, e-sportów. Jedną z takich branż jest meblarstwo. Dotychczas kojarzone z domem lub pracą, teraz podbija nowe przestrzenie w gospodarce. Gaming stał się dla konstruktorów mebli obszarem, w którym znaleźli oni zupełnie nowe możliwości rozwoju i kreacji. Pierwszym meblem, który powstał specjalnie na potrzeby gamingu był specjalistyczny fotel dla gracza. Gracze co prawda mogli ówcześnie zakupić fotel komputerowy czy biurowy, ale nie był on przystosowany w żaden sposób do wymogów, jakie stawiane są przed tego rodzaju przedmiotom w sportach elektronicznych.

foteldlagracza2
Długie godziny gry w nieodpowiednim fotelu skutecznie zniechęcały do dalszych i bardziej intensywnych treningów. Wtedy do gry weszły dwie do dziś najbardziej liczące się marki foteli gamingowych. Akracing oraz DXRacer zaczęli czynić starania, które miały na celu pokazać w świecie gamingu, że oto nastał czas, by wirtualne sporty zyskały odpowiednie zaplecze sprzętowe nie tylko w postaci komputerów czy platform do gier, ale również odpowiednich mebli, z których budowane będą prawdziwe stanowiska gamingowe. Zarówno marka DXRacer, jak i Akracing skoncentrowały się na tym, by fotele dla graczy które produkują, były wygodne i funkcjonalne. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość, bo dobry fotel dla gracza to taki, który dba o kręgosłup i służy odpowiednio długo. Wybierając materiały, te dwie czołowe marki wykazują się zatem od samego początku niesamowicie dużą czujnością, nie dopuszczając do produkcji tworzyw niezgodnych z opracowanymi przez specjalistów standardami. Konstrukcje są starannie analizowane, dlatego każde krzesło gamingowe czołowych producentów jest nadzwyczajnie komfortowe. Dbałość o detale sprawiła także, że dla konstruktorów niezwykle istotne stały się możliwości personalizowania fotela przez użytkownika. Tak powstały rozliczne możliwości konfiguracyjne w produktach tych marek.

Obecnie fotele dla graczy choć wciąż są meblem innowacyjnym, to jednak na stałe weszły już w świadomość ludzi związanych ze sportami elektronicznymi. Zawodnicy profesjonalni, jak i początkujący playerzy coraz chętniej inwestują w dobrej jakości krzesła gamingowe, bowiem zdają sobie sprawę, jak ważnym elementem sukcesu stały się te przedmioty.

1 Komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij