Fotel dla gracza – nowy rodzaj mebla

Świat wirtualny coraz mocniej przenika naszą codzienność i nie jest już dziwnym fakt, iż coraz więcej rozgrywek sportowych odbywa się właśnie w tej wyimaginowanej rzeczywistości. Wciąż przybywa sympatyków elektronicznych sportów, a dla niektórych stają się one ciekawym sposobem na życie.
Z duchem czasu muszą zatem iść również producenci wyrobów z dziedzin pobocznych, które dotykają często, mniej lub bardziej, e-sportów. Jedną z takich branż jest meblarstwo. Dotychczas kojarzone z domem lub pracą, teraz podbija nowe przestrzenie w gospodarce. Gaming stał się dla konstruktorów mebli obszarem, w którym znaleźli oni zupełnie nowe możliwości rozwoju i kreacji. Pierwszym meblem, który powstał specjalnie na potrzeby gamingu był specjalistyczny fotel dla gracza. Gracze co prawda mogli ówcześnie zakupić fotel komputerowy czy biurowy, ale nie był on przystosowany w żaden sposób do wymogów, jakie stawiane są przed tego rodzaju przedmiotom w sportach elektronicznych.

foteldlagracza2
Długie godziny gry w nieodpowiednim fotelu skutecznie zniechęcały do dalszych i bardziej intensywnych treningów. Wtedy do gry weszły dwie do dziś najbardziej liczące się marki foteli gamingowych. Akracing oraz DXRacer zaczęli czynić starania, które miały na celu pokazać w świecie gamingu, że oto nastał czas, by wirtualne sporty zyskały odpowiednie zaplecze sprzętowe nie tylko w postaci komputerów czy platform do gier, ale również odpowiednich mebli, z których budowane będą prawdziwe stanowiska gamingowe. Zarówno marka DXRacer, jak i Akracing skoncentrowały się na tym, by fotele dla graczy które produkują, były wygodne i funkcjonalne. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość, bo dobry fotel dla gracza to taki, który dba o kręgosłup i służy odpowiednio długo. Wybierając materiały, te dwie czołowe marki wykazują się zatem od samego początku niesamowicie dużą czujnością, nie dopuszczając do produkcji tworzyw niezgodnych z opracowanymi przez specjalistów standardami. Konstrukcje są starannie analizowane, dlatego każde krzesło gamingowe czołowych producentów jest nadzwyczajnie komfortowe. Dbałość o detale sprawiła także, że dla konstruktorów niezwykle istotne stały się możliwości personalizowania fotela przez użytkownika. Tak powstały rozliczne możliwości konfiguracyjne w produktach tych marek.

Obecnie fotele dla graczy choć wciąż są meblem innowacyjnym, to jednak na stałe weszły już w świadomość ludzi związanych ze sportami elektronicznymi. Zawodnicy profesjonalni, jak i początkujący playerzy coraz chętniej inwestują w dobrej jakości krzesła gamingowe, bowiem zdają sobie sprawę, jak ważnym elementem sukcesu stały się te przedmioty.

1 thought on “Fotel dla gracza – nowy rodzaj mebla”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *