Jak rozpoznać zdradę

Większość z nas zdradę utożsamia z fizycznym zbliżeniem do innej osoby i najczęściej chodzi o seks. Bardziej wrażliwe osoby prze zdradę rozumieją całowanie, zbyt czułe obejmowanie czy słowne flirtowanie z drugą osobą. Nie ma jednoznacznej definicji zdrady, ale pewne jest, że z jej powodu rozpada się wiele związków. Nie każdy potrafi wybaczyć i nie każdy potrafi zaufać ponownie osobie, która go zdradziła.

Dlaczego zdradzamy

Do zdrady zdolni są zarówno mężczyźni jak i kobiety. Podobno statystycznie mężczyźni zdradzają o wiele częściej i przychodzi im to z większą łatwością. Motywem zdrady u mężczyzn jest najczęściej seks, kobiety zdradzają natomiast gdy czują się samotne w związku, bądź niekochane i niedoceniane przez partnera. Ale nie jest to regułą.

Objawy zdrady

Jak rozpoznać zdradę? Pierwsze oznaki zdrady to zmniejszona chęć na seks z partnerem, zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny. Osoba, która zdradza, bądź zamierza to zrobić, często jest tak podekscytowana kochanką, bądź kochankiem, że nie ma ochoty na seks ze swoim stałym partnerem.

Drugim, bardzo rozpoznawalnym znakiem jest to, że partner praktycznie nie rozstaje się z telefonem. Zabiera go wszędzie, kasuje wiadomości tekstowe i poprzednie połączenia, często zerka na telefon, a odbierając połączenia wychodzi do innego pomieszczenia lub rozmawia szeptem.

Trzecim znakiem jest większa niż dotychczas dbałość o wygląd zewnętrzny. Kobiety zazwyczaj kupują nowe ubrania i bieliznę, bardziej dbają o makijaż i fryzurę, częściej odwiedzają kosmetyczkę. Mężczyźni natomiast zaczynają przesadnie dbać o swoja figurę. Więcej czasu spędzają na siłowni, kupują sobie nowe perfumy, nowe ubrania a czasami nawet nowy samochód, po to by zaimponować kochance.

Kolejną oznaką zdrady mogą być niespodziewane wyjazdy partnera, rachunki z restauracji znalezione w kieszeni, ślady szminki lub zapach innych perfum na koszuli mężczyzny, bądź prezenty od kochanka, które stara się ukryć kobieta. Partner który zdradza, ogólnie zaczyna się zachowywać inaczej niż zwykle. Jest bardziej skryty, czasem smutny jeśli ma wyrzuty sumienia, a czasem jest ciągle zamyślony i nieobecny.

Aby wykryć zdradę partnera, trzeba mieć te wszystkie oznaki na uwadze i bacznie obserwować zmiany w zachowaniu i wyglądzie.

Gdy zdrada staje się faktem

Niewiele osób potrafi wybaczyć partnerowi, który zdradził. Zdrada często kończy się rozpadem związku lub małżeństwa. Nawet jeśli zdrada zostanie wybaczona, partnerów czeka długa i ciężką droga do odzyskania zaufania.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/Tumisu
CC-License: CC0

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.