Jakie są najnowsze trendów projektowaniu wnętrz? Zapytaliśmy eksperta

Trendów w urządzaniu wnętrz jest obecnie wiele, ale niektóre z nich zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. O to, jaki design jest nam obecnie najbliższy zapytaliśmy jedną z wiodących polskich projektantek wnętrz. Choć wskazanie jednego kierunku jest niemożliwe, dzięki jej wskazówkom i opiniom dowiesz się, czym można się inspirować, aby stworzyć wnętrze przytulne, funkcjonalne i takie, które długo nie wyjdzie z mody.

Powrót do natury – rezygnujemy ze sztuczności

Przede wszystkim powracamy do natury. Biofilia to trend, który definiuje miłość do wszystkiego, co naturalne. Zwracamy uwagę na drewniane meble, naturalne tkaniny i zieleń w postaci roślin czy kolorów ścian w mieszkaniach. To trend, który ma na celu stworzenie harmonii między człowiekiem a przyrodą, poprzez wprowadzanie elementów przyrody do wnętrz. Zaspokaja też tęsknotę za spacerami po lesie czy piknikami na łące.

Minimalizm – lubimy oszczędne, uporządkowane przestrzenie

Chociaż minimalizm jest obecny w trendach projektowania wnętrz od lat, to w ostatnim czasie zdobywa na popularności. Jak tłumaczy projektantka: Minimalizm to nie tylko estetyka, ale też styl życia. Mówimy tutaj o prostocie, funkcjonalności i unikaniu nadmiaru rzeczy. Dzięki temu czujemy się lepiej, lżej, nie jesteśmy tak przytłoczeni, zmęczeni. Dom staje się naszą oazą, a rzeczy nie zajmują w nim już naczelnego miejsca.

Wnętrza w stylu slow living

Innym trendem, ale nawiązującym do poprzednich jest tzw. slow living. Oznacza on tworzenie przestrzeni, które sprzyjają spokojowi, relaksowi i odpoczynkowi. Przy urządzaniu mieszkań coraz częściej stawiamy na jakość, a nie ilość. Cenimy naturalne materiały, rzemiosło i lokalnych producentów – mówi nasza rozmówczyni. Slow to obecnie styl życia, przeciwieństwo męczącego „wyścigu szczurów”. Pokochaliśmy slow food, dlatego chcemy żyć wolniej, ale pełniej.

Boho – wyjątkowo klimatyczna przestrzeń do życia

Na koniec, warto wspomnieć o rosnącej popularności stylu boho. To mieszanka różnych kultur, kolorów, wzorów i faktur. Boho to wolność i kreatywność. To styl, który pozwala na eksperymenty i wyrażanie siebie – zauważa projektantka. Pomimo tego, pozostaje bardzo spójny, jednolity. Dominują w nim ciepłe odcienie beżu i materiały przyjemne dla ciała.

Współczesne trendy coraz mocniej nakierowane są na naturę. Minęła fascynacja sztucznością i choć nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się z naszego otoczenia plastiku, to w wielu sytuacjach możemy z powodzeniem zastąpić go bardziej ekologicznymi, przyjaznymi dla ludzi i środowiska materiałami.

Jeśli chcesz mieszkać pięknie, w otoczeniu ergonomicznym, a zarazem modnym, postaw na harmonijnie połączenia. Lepiej mieć mniej – mebli, dodatków, ale doskonałej jakości. Jeśli nie wiesz, jak stworzyć taką przestrzeń, postaw na współpracę z projektantem. Pamiętaj, że dobry design to taki, który wprowadza do wnętrza równowagę i pozytywną energię.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.