Zestawy LEGO® Ideas – zestawy tworzone razem z fanami klocków!

Klocki LEGO® to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych klocków, efektywnie podbijających serca dzieci i dorosłych na całym świecie już od prawie stu lat. W odpowiedzi na zapotrzebowanie i oczekiwania fanów, firma przygotowała całkiem nową serię znaną jako LEGO® Ideas. Inicjatywa powstała w oparciu o oryginalne projekty miłośników klocków LEGO®, które po otrzymaniu określonej liczby głosów na specjalnej stronie internetowej trafiają potem do ogólnej sprzedaży. Sprawdź, jakie zestawy dostępne są w serii LEGO® Ideas i dlaczego, warto zwrócić na nie uwagę!

Na czym polega koncepcja serii LEGO® Ideas?

Seria LEGO® Ideas jest dosyć nową propozycją marki, powstałą w 2014 roku. W ramach serii na dedykowanej stronie internetowej LEGO® umieszczane są całkowicie autorskie projekty wykonane przez największych wielbicieli klocków. Najciekawsze i najbardziej innowacyjne pomysły trafiają potem do sprzedaży. Aby tak się stało to muszą wcześniej zostać poddane ocenie pracowników firmy, a następnie fanów klocków, którzy wybierają najlepsze według nich propozycje. Zanim projekt ostatecznie zostanie zrealizowany powinien jednak spełniać określone kryteria. Przede wszystkim dana konstrukcja nie może być kopią zestawu już dostępnego w sprzedaży bądź nawiązywać do motywów lub filmów, których licencja została wcześniej zakupiona przez inne koncerny. Głównym celem koncepcji serii LEGO® Ideas jest zachęcenie miłośników klocków do tworzenia własnych zestawów, rozwijania wyobraźni i kreatywności, ćwiczenia umiejętności manualnych, a także czerpania radości z dobrej zabawy!

Klocki LEGO® Ideas – najpopularniejsze zestawy!

Dostępne w ramach serii Ideas zestawy przygotowywane są dokładnie na podstawie pierwotnych projektów fanów klocków. Wśród nich znajdują się m.in. modele zainspirowane kultowymi serialami, filmami, książkami, a nawet grami. Można też spotkać konstrukcje nawiązujące do architektury, słynnych zabytków czy przyrody. Sporą popularnością cieszą się również pomysły przedstawiające konkretne wnętrza lub przedmioty. Oto kilka najciekawszych propozycji wchodzących w skład serii LEGO® Ideas!

Globus

Wielbiciele zwiedzania i odkrywania nowych horyzontów nie mogą przejść obojętnie obok takiej okazji. Zestaw Globus to niezwykle innowacyjna konstrukcja, dzięki której można udać się w podróż dookoła świata bez wychodzenia z domu. Warto zauważyć, że ten model kolekcjonerski ozdobiony jest świecącymi w ciemności płytkami z nazwami oceanów oraz kontynentów, co wyjątkowo efektywnie rozświetla pomieszczenie, jednocześnie stanowiąc znakomitą dekorację. W zestawie znajdują się również ikony kompasu i statku w klasycznym stylu, a także plakietka z napisem „The Earth” (Ziemia) nadające całej kuli estetycznego charakteru. Ponadto Globus wyposażony został w obracającą się oś, dzięki czemu projekt jest jeszcze bardziej autentyczny.

The Office

Kultowe miejsce pracy z serialu „The Office” w formie klocków LEGO®? W serii Ideas to możliwe! Ten oryginalny model inspirowany popularną produkcją powstał w oparciu o amerykańskie biuro, tak dobrze znane miłośnikom serialu. Projekt pozwala na dokładne odwzorowanie recepcji, sali konferencyjnej, gabinetu Michaela, biurka Phyllis i Stanleya oraz biurka Jima i Dwighta. Dodatkowo w zestawie znajduje się 15 minifigurek głównych bohaterów, a także akcesoria nawiązujące do najsłynniejszych scen, chociażby imbryk Jima, pierścionek zaręczynowy dla Pam bądź garnek z chilli Kevina. Dla fanów serialu pozycja obowiązkowa!

„Gwieździsta noc” Vincenta van Gogha

Miłośnicy sztuki i malarstwa powinni zwrócić szczególną uwagę na zestaw „Gwiaździsta noc”, który pozwala zrekonstruować słynny obraz Vincenta van Gogha przy użyciu klocków. Projekt został przygotowany z dbałością o wszelkie detale, a wykorzystywane innowacyjne techniki konstrukcyjne doskonale imitują pociągnięcia pędzla malarza. Do kompletu dodatkowo dołączona jest minifigurka Van Gogha wraz ze sztalugą. Gotowy model można powiesić na ścianie za pomocą haczyka, dzięki czemu stanie się piękną dekoracją mieszkania.

Dla kogo przeznaczone są zestawy LEGO® Ideas?

Klocki z serii LEGO® Ideas dedykowane są głównie starszym odbiorcom, którzy chcą zrelaksować się podczas kreatywnego tworzenia własnoręcznych dzieł. Niektóre modele, takie jak Statek w butelce lub Rakieta NASA Apollo przeznaczone są dla nastolatków powyżej 13. roku życia. Najczęściej tego rodzaju zestawy wybierają jednak dorośli pragnący efektywnie oderwać się od codzienności, wrócić myślami do ulubionych bohaterów czy seriali bądź po prostu dobrze się bawić.

Zestawy LEGO® Ideas to wyjątkowa seria, która jest prezentem od największych fanów dla innych miłośników klocków. Duży wybór różnorodnych zestawów sprawia, że każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie bez względu na zainteresowania czy hobby. Ogromnym plusem dostępnych modeli jest niezwykła innowacyjność projektów, od najpiękniejszych cudów świata, aż po ikony popkultury, magię kina i seriali, a także najpopularniejsze dzieła sztuki czy zabytki. Usiądź więc wygodnie, znajdź zaciszne miejsce, zrelaksuj się i puść wodze fantazji wraz z kreatywnymi zestawami LEGO® Ideas!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.