Jak dobrać i zakładać spinki do mankietów?

Spinki do mankietów to nieco niedoceniany dodatek męskiego stroju. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak dobrze mógłby uzupełnić stylizację, dodać jej szyku i efektywności. Gdy posiadamy spinki, widać, że przemyśleliśmy wszelkie szczegóły swojego ubrania. Dlatego dzisiaj opowiemy o nich więcej.

Do czego służą spinki do mankietów?

Dawniej miały jedynie funkcję praktyczną, gdyż spinały dwie części mankietu. Radziły sobie z tym lepiej niż delikatne guziki. Od początku jednak traktowano je dosyć poważnie jako ważną ozdobę całej stylizacji. Dzisiaj pełnią podobną rolę. Wiele koszul posiada na nie miejsce zamiast guzików. W takiej sytuacji trzeba spiąć mankiet spinkami.

Kiedy zakłada się spinki do mankietów?

Przede wszystkim zakłada się je na bardziej formalne okazje. Jednak zaleca się, by wtedy mężczyzna miał na sobie marynarkę. Są szczególnie istotne podczas ślubu. Pan Młody oraz jego świadek powinni zadbać o spinki w koszulach. Jednak goście weselni także mogą je założyć. Będą także mile widziane podczas balu sylwestrowego, rodzinnych imprez czy studniówki, czyli podczas każdej formalnej uroczystości.

Na początek jednak warto dobrać odpowiednią koszulę. Nie każda jest bowiem przeznaczona do spinek. Potrzebuje usztywnionych mankietów wyposażonych w specjalne miejsca na ten dodatek zamiast tradycyjnych guzików.

Jak nosić spinki do mankietów?

Podczas wyboru odpowiednich spinek do mankietów trzeba kierować się w pierwszej kolejności okazją, a potem też cała stylizacją, jaką zamierzamy założyć.

  • Okazja – może być bardziej lub mniej oficjalna. Im poważniejsza okazja, tym bardziej stonowane kolory warto wybierać. Np. na ślub najlepiej sprawdzą się minimalistyczne i subtelne spinki do mankietów.
  • Stylizacja – niektórzy mężczyźni mają wyczucie koloru i wtedy intuicyjnie dobierają spinki pod stylizację. Jeśli jednak nie należymy do tej grupy, możemy korzystać z kilku podpowiedzi:
    • Do stylizacji w ciepłych kolorach nadają się złote spinki
    • Do zimnych kolorów – srebrne spinki

Podobnie kwestia wygląda w przypadku karnacji. Do ciepłej lepiej stawiać na złoto, a do zimnej – na srebro. Świetnym pomysłem jest tez dopasowanie ich do muszki  lub krawata.

W większości przypadków spinki nie powinny być mocnym akcentem, ale delikatnym, subtelnym. Nie powinny się błyszczeć ani mieć neonowych kolorów.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć ogromny wybór spinek w różnych kolorach, kształtach i wzorach. Dzięki temu dopasowanie ich jest o wiele prostsze. Podczas formalnych spotkań warto jednak stawiać na stonowane kolory oraz prosty, geometryczny kształt. Podczas mniej oficjalnych spotkań można pozwolić sobie bardziej niezobowiązujące spinki.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrane spinki do mankietów mogą stać się dobrym, niewyróżniającym się dodatkiem do całej stylizacji. Dzięki temu nasz strój wygląda na dopracowany do najmniejszego szczegółu.

W kwestii wyboru spinek warto kierować się własną intuicją lub skorzystać z opisanych przez nas wskazówek. Mamy nadzieje, że dzięki nim o wiele łatwiej przyjdzie wybranie idealnych dodatków.

Sprawdź również: Spinki do mankietów to nieco niedoceniany dodatek męskiego stroju.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.