Wybielanie zębów u dentysty – jak długo utrzymują się efekty?

Chyba każdy marzy o pięknym, białym uśmiechu. Jednak szkliwo często przyjmuje kolor bardziej zbliżony do żółtego. Jest to efekt natury oraz osadzania się na zębach tego, co jemy i pijemy. Nie dziwi zatem, że wiele osób decyduje się na wybielanie zębów. Jednak czy jest ono skuteczne? Jak długo utrzymuje się efekt profesjonalnego wybielania, przeprowadzonego przez doświadczonego dentystę?

Na czym polega wybielanie zębów u dentysty?

Obecnie istnieje kilka metod wybielania zębów. Dentyści stosują rozmaite preparaty i sposoby ich aplikacji. Warto w tym miejscu wspomnieć o dwóch najpopularniejszych metodach, czyli wykorzystaniu nakładek lub naświetlania.

Pierwsza z wymienionych metod polega na przygotowaniu szyny dopasowanej do uzębienia pacjenta. Na szynie umieszcza się specjalny preparat wybielający. Następnie zaleca się pacjentowi zakładanie nakładki na kilka do kilkunastu godzin dziennie przez okres do 2 tygodni. Przeważnie pacjent zakłada szynę na noc.

Druga metoda jest nieco szybsza, jednak wymaga przeprowadzenia w gabinecie. Otóż naświetleniowe wybielanie zębów to zabieg, który można przeprowadzić jedynie z użyciem specjalistycznego sprzętu. W tym wypadku również na zęby nakłada się odpowiedni preparat. Przeważnie jest to żel tlenowy. Natomiast na dziąsłach umieszcza się żel ochronny. Następnie emitowane jest promieniowanie, które powoduje wchłanianie substancji czynnej i natychmiastowe wybielanie zębów.

Wybielanie zębów skuteczne przez lata

Dobrze przeprowadzone wybielanie zębów może gwarantować wieloletni efekt. Zakłada się, że średni czas, przez który utrzymuje się czysta biel zębów, to 3 lata. Dotyczy to obu wymienionych powyżej metod. Niemniej wiele zależy też od higieny zębów, tego co jemy oraz cech indywidualnych pacjenta, w szczególności jego zębów. Dla utrzymania efektów zabiegu zaleca się powtórzenia przypominające zabiegów. W przypadku obu metod można to robić co kilkanaście miesięcy. Częstsze powtórzenia mogłyby być niebezpieczne dla szkliwa.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.