Ubezpieczenie dla kuriera

Z boku wydaje się, że praca kuriera polega jedynie na dostarczaniu przesyłek pod wskazany adres. Niezwiązani z branżą nie wiedzą, że zakres obowiązków nie ogranicza się tylko i wyłącznie do tego – kurier często wystawia też faktury i rozlicza się z klientami. Praca kuriera z pewnością nie jest łatwym zajęciem. Masa obowiązków, stres, pośpiech i ciągłe skupienie by o niczym nie zapomnieć sprawia, że zajęcie to jest bardzo wyczerpujące. A po kilku godzinach spędzonych za kółkiem nietrudno o wypadek lub kolizję, której konsekwencjami w całości obarczona zostanie osoba prowadząca pojazd. Na szczęście są polisy dla kurierów pozwalające ubezpieczyć się przed tym, co może spotkać kuriera w trasie i poza nią.

Jakie ubezpieczenie warto mieć?

Są polisy, jak np. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, których zakup jest obowiązkiem każdego kierowcy. W przypadku kurierów OC jest nie tylko ubezpieczeniem komunikacyjnym, ale też ochroną na wypadek niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania wynikającego z zawartej z kontrahentem umowy.

Ale samo OC nie wystarczy, by osoba pracująca na stanowisku kurier mogła czuć się bezpiecznie. Przydadzą się polisy dodatkowe pozwalające zabezpieczyć jej interesy na wypadek zaistnienia sytuacji nieprzewidzianych. Mowa tutaj np. o uniemożliwiającej wykonywanie obowiązków awarii pojazdu, a także kradzieży przewożonego towaru czy służbowego samochodu.

Ubezpieczeniem idealnym, z punktu widzenia kuriera, jest brytyjskie Courier Insurance, przewidujące ochronę zarówno dla niego samego, pojazdu dostawczego, towarów w transporcie, warunków umowy z klientem i szeroko pojętej odpowiedzialności cywilnej. Zoptymalizowane pod kątem ochrony pakiety ubezpieczeniowe dla kurierów mają na celu w razie ewentualnego przestoju umożliwić im jak najszybszy powrót do pracy. W przypadku zajścia nieszczęśliwego zdarzenia mo więc liczyć na natychmiastową pomoc techniczną, a jeśli będzie taka potrzeba – także medyczną, informacyjną i prawną.

Ile to kosztuje?

Wysokość składki ubezpieczeniowej w dużej mierze zależy od pojazdu, jakim porusza się kurier. W ofertach firm ubezpieczeniowych znaleźć można pakiety ochronne dla aut różnego typu, w tym vanów i ciężarówek, a nawet skuterów i rowerów. Niebagatelne znaczenie ma też wartość pojazdu, jego rocznik i przebieg. W znalezieniu najkorzystniejszej oferty pomogą internetowe porównywarki cen. Jeśli chcemy otrzymać zniżki, przyjdzie nam udowodnić wieloletnie doświadczenie w branży lub bezkolizyjną jazdę, co niestety bywa trudne ale za to bardzo opłacalne. W ten sposób można bowiem zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.