Jak pozbyć się wszy?

Wszawica to wstydliwa choroba, która kojarzy się zazwyczaj z nieodpowiednią higieną. Wszy niestety coraz częściej pojawiają się na głowach dzieci, także tych czystych i zadbanych. Warto pamiętać, żeby po każdym wyjeździe dokładnie sprawdzać głowę dziecka.

Wszy jak się pozbyć?

Istnieją różne metody radzenia sobie z tymi pasożytami. Najprostszym jest po prostu dbanie o odpowiednią higienę głowy – wszy lubią ciemne, ciepłe miejsca i doskonale rozwijają się w brudnych, nieczesanych włosach. Systematyczne mycie głowy na pewno pomoże obniżyć ryzyko wszawicy, ale jednocześnie nie zagwarantuje całkowitej ochrony przed zarażeniem się.

Domowe sposoby na wszy to przede wszystkim roztwór sybadyli. Wyciąg z tej rośliny ma naturalne właściwości owadobójcze. Jeśli na włosach znajdują się gnidy – małe, owalnej jaja wszy, proces pozbywania się pasożytów będzie bardziej skomplikowany, ponieważ konieczne będzie dokładne wyczesanie wszystkich gnid.

Preparaty z apteki

Jak pozbyć się wszy, jeśli domowe sposoby nie działają? W tym celu można także wykorzystać różne specjalistyczne preparaty, które są dostępne w aptekach. Takie leki trzeba zawsze stosować zgodnie z instrukcją. Jednocześnie należy koniecznie pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny. Niezbędne jest między innymi dokładne mycie i dezynfekowanie używanych szczotek i grzebieni. Należy także wyprać ubrania i pościel oraz starannie odkurzyć meble i dywany. Rzeczy, których nie można wyprać, najlepiej zamknąć na kilka tygodni w szczelnym, plastikowym pojemniku.

Warto także przetestować Visiomed Grzebień Elektrostatyczny Na Wszy oraz Nitolic spray na wszy

———–
Zdjęcie: libreshot.com
CC-License: CC0

3 thoughts on “Jak pozbyć się wszy?”

  1. a na jakiej zasadzie działa to ochrona? to na zasadzie odstraszania zapachem, czy jak? Bo rozumiem, że nabyte już wszy się w jakiś sposób likwiduje, ale jak zapobiega się zarażeniu?

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.