wszy we włosach
Zdrowie i uroda

Jak pozbyć się wszy?

Wszawica to wstydliwa choroba, która kojarzy się zazwyczaj z nieodpowiednią higieną. Wszy niestety coraz częściej pojawiają się na głowach dzieci, także tych czystych i zadbanych. Warto pamiętać, żeby po każdym wyjeździe dokładnie sprawdzać głowę dziecka.

Wszy jak się pozbyć?

Istnieją różne metody radzenia sobie z tymi pasożytami. Najprostszym jest po prostu dbanie o odpowiednią higienę głowy – wszy lubią ciemne, ciepłe miejsca i doskonale rozwijają się w brudnych, nieczesanych włosach. Systematyczne mycie głowy na pewno pomoże obniżyć ryzyko wszawicy, ale jednocześnie nie zagwarantuje całkowitej ochrony przed zarażeniem się.

Domowe sposoby na wszy to przede wszystkim roztwór sybadyli. Wyciąg z tej rośliny ma naturalne właściwości owadobójcze. Jeśli na włosach znajdują się gnidy – małe, owalnej jaja wszy, proces pozbywania się pasożytów będzie bardziej skomplikowany, ponieważ konieczne będzie dokładne wyczesanie wszystkich gnid.

 

Preparaty z apteki

Jak pozbyć się wszy, jeśli domowe sposoby nie działają? W tym celu można także wykorzystać różne specjalistyczne preparaty, które są dostępne w aptekach. Takie leki trzeba zawsze stosować zgodnie z instrukcją. Jednocześnie należy koniecznie pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny. Niezbędne jest między innymi dokładne mycie i dezynfekowanie używanych szczotek i grzebieni. Należy także wyprać ubrania i pościel oraz starannie odkurzyć meble i dywany. Rzeczy, których nie można wyprać, najlepiej zamknąć na kilka tygodni w szczelnym, plastikowym pojemniku.

Warto także przetestować Visiomed Grzebień Elektrostatyczny Na Wszy oraz Nitolic spray na wszy

———–
Zdjęcie: libreshot.com
CC-License: CC0

3 Komentarzy

  1. a na jakiej zasadzie działa to ochrona? to na zasadzie odstraszania zapachem, czy jak? Bo rozumiem, że nabyte już wszy się w jakiś sposób likwiduje, ale jak zapobiega się zarażeniu?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij