Jak dobrać laser do usuwania tatuażu?

Który z dostępnych na rynku laserów sprawdzi się najlepiej jako sprzęt do usuwania tatuaży? Na czym opierać się przy wyborze odpowiedniego modelu? Tatuaże od lat cieszą się ogromną popularnością. Niegdyś skórę zdobił jeden czy dwa, a dziś nierzadko zobaczymy na ulicy osobę z tzw. rękawem lub tatuażami na całym ciele. Dla jednych to ważne symbole, dla innych piękne ozdoby. Istnieje też – wcale nie tak mała – grupa posiadaczy wzorów, którzy chętnie by się ich pozbyli. W jaki sposób można to zrobić? Do najnowocześniejszych metod należy laseroterapia.

Jak usunąć tatuaż?

Wcześniej tym, którzy pożałowali zrobienia tatuażu, pozostawał zabieg chirurgiczny. Był mało komfortowy, a w miejscu wzoru na skórze pojawiała się blizna. Dziś zainteresowani mogą skorzystać z serii nowoczesnych zabiegów laserowych. Z myślą o potrzebach takich klientów gabinety medycyny estetycznej decydują się na zakup specjalnego lasera. Przy jego pomocy usunięcie wzoru zajmuje mniej czasu i przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Mówiąc o czasie, należy podkreślić, że jedno spotkanie trwa ok. 15-20 minut, ale średnio na całkowite zlikwidowanie tatuażu trzeba przeznaczyć 5-8 sesji.

To, jak często przyjdzie odwiedzać placówkę, zależy od kilku czynników. Znaczenie ma przede wszystkim wielkość samego tatuażu oraz jego wiek. Im będzie starszy, tym łatwiej go usunąć. Liczy się również kolor wzoru – najtrudniejsze do pokonania są barwy czerwona, żółta oraz biała.

Zaawansowane urządzenia do usuwania tatuaży

Placówki, które zamierzają rozszerzyć ofertę o usuwanie tatuaży, mają przed sobą poważny dylemat. Aby wyprzedzić konkurencję, powinny inwestować w najnowsze sprzęty. Jaki laser do usuwania tatuażu będzie odpowiedni? Współcześnie warto wziąć pod uwagę model, który usunie, jeżeli nie każdy, to większość tatuaży. W przeciwnym wypadku klient uda się do innego punktu, gdyż istnieje ryzyko, że akurat z jego wzorem gabinet sobie nie poradzi.

Przed zakupem dobrze będzie przejrzeć katalogi sprawdzonych producentów. Można też skorzystać z propozycji bezpośredniego importera sprzętu do salonów kosmetycznych oraz gabinetów takiego jak ATTRE.EU. To renomowany producent oraz dystrybutor urządzeń. Jego asortyment obejmuje lasery mniej inwazyjne dla skóry niż wiele starszych odpowiedników. Między innymi, firma dysponuje laserem pikosekundowym PICO IRIS 750, wyróżniającym się ultrakrótkimi impulsami energii. Prócz tego można u niego zamówić innowacyjną platformę laserową 3w1. Urządzenie wyposażono w laser Q-switched, który bazuje na technologii emisji bardzo krótkich, silnych impulsów świetlnych. Oba sprzęty będą stanowić istotne wsparcie dla każdego gabinetu czy kliniki.

Laser do usuwania tatuażu – który wybrać?

Decyzja o zakupie urządzenia do likwidowania tatuaży powinna być dobrze przemyślana. Taki wydatek stosunkowo szybko się zwróci, niemniej trzeba mieć świadomość znacznych kosztów. Co za tym idzie, lepiej zainwestować w sprzęt, który będzie konkurencyjny. Aktualnie do najnowocześniejszych urządzeń zaliczają się lasery pikosekundowe. Usuwają nawet problematyczne tatuaże (niebieskie, zielone, ciemne, oporne etc.), nie naruszając przy tym otaczającej tkanki.

Wzbogacenie wyposażenia o jeden z laserów pikosekundowych z pewnością przyciągnie klientów do gabinetu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.