Ranking stacji narciarskich w Małopolsce

W zależności od tego czy jesteśmy miłośnikami narciarstwa lubiącymi przebywanie w mniejszych lub większych skupiskach do naszej dyspozycji na terenie województwa małopolskiego znajduje się wiele ciekawych miejsc. Dla wszystkich osób przybywających w ten region zostały udostępnione i doskonale przygotowane pojedyncze wyciągi z trasami zjazdowymi oraz średniej i dużej wielkości trasy narciarskie. Ze względu na stosunkowo dość dużą listę przed ostatecznym wyborem i zarezerwowaniem miejsca na nasz zimowy wyjazd na narty dobrze jest zapoznać się przynajmniej z kilkoma różnymi propozycjami. Będąc zaznajomionymi w nieco dokładniejszy sposób, jakie warunki i w jakiej cenie ma do zaoferowania interesująca nas stacja w dużo łatwiejszy sposób przyjdzie nam podjąć ostateczną decyzję.

Małe

Dla osób zdecydowanych na korzystanie z pojedynczego wyciągu miejscem godnym polecenia jest malowniczo położony wyciąg narciarski Smerekowiec znajdujący się na Pogórzu Gliczarowskim. Na jego terenie znajduje się mały i duży wyciąg narciarski wyposażony w wyciągi talerzykowe. Trasy zjazdowe znajdujące się w tym miejscu w doskonały sposób umożliwiają jazdę na nartach oraz snowboardzie. Dzieci przyjeżdżające z rodzicami w to miejsce bez najmniejszego problemu mogą korzystać ze szkółki i łagodniejszych tras. Dla osób ceniących sobie ciszę i spokój doskonałym miejscem będzie położona na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego mała stacja Kalatówki. Długość jej wyciągu wynosi ok. 400 metrów.

Średnie

Chcąc znaleźć pewną równowagę pomiędzy ciszą i spokojem a doskonałą zabawą w nieco większym górnie wiele osób decyduje się na wybór opcji, jaką oferują średniej wielkości stacje narciarskie. Do takich stacji zaliczymy na pewno stację Szklana Góra, której niewątpliwe dużym atutem jest na pewno jej stok o łagodnym nachyleniu. Bliska odległość od Krakowa to również plus przemawiający na jej korzyść. Kolejną stacją w całkiem bliskiej odległości jest Śnieżnica w Kasinie Wielkiej, która przez fanów narciarstwa biegowego kojarzona jest głównie z Justyną Kowalczyk. Inną przyjazną i cieszącą się popularnością stacją narciarską średniej wielkości małopolskiego regionu jest Maciejowa SKI z dwoma wyciągami oraz szerokimi trasami zjazdowymi.

Duże

W przypadku narciarzy uwielbiających duże stacje narciarskie doskonałą propozycją na zimowy wyjazd będzie Kasprowy Wierch gdzie znajdują się kolej linowa i dwa wyciągi krzesełkowe. W dość bliskiej odległości znajduje się inna równie doskonale znana stacja Nosal z pięcioma wyciągami talerzykowymi oraz jednym wyciągiem krzesełkowym. Mówiąc o stacjach w tym regionie nie sposób nie wspomnieć o Gubałówce i jej osobliwego rodzaju atrakcjach. Do dużych i jednych z najpopularniejszych stacji narciarskich jest wliczana Kotelnica z kolejką linową oraz trzema wyciągami krzesełkowymi i trzema wyciągami orczykowymi. Całość posiada doskonale wyposażone zaplecze narciarskie i solidnie rozwiniętą infrastrukturę.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/StartupStockPhotos
CC-License: CC0

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.