Nietrafione prezenty – co można z nimi zrobić

Święta Bożego Narodzenia mają w sobie mnóstwo czaru. Oczywiście świętowanie z rodziną wiąże się z wcześniejszymi, żmudnymi przygotowaniami: porządkami, przygotowywaniem wielu, nierzadko czasochłonnych potraw, czy wizytami w galeriach handlowych w poszukiwaniu prezentów. Te ostatnie, kiedy już znajdą się pod choinką, przynoszą mnóstwo radości, przede wszystkim najmłodszym członkom rodziny. Naturalnie również dorośli lubią dostać ładny upominek, jednakże chyba niewiele osób lubi gonitwy po sklepach w ich poszukiwaniu. Ponadto nie zawsze dokładnie wiadomo co rzeczywiście jest potrzebne osobie obdarowywanej i trafienie w jej gust rzadko jest łatwym zadaniem.

Co zrobić z niechcianymi prezentami?

Prawdopodobnie każdy choć raz znalazł się w sytuacji, kiedy prezenty świąteczne nie trafiły w jego gust. Czy jest coś, co można w takiej sytuacji zrobić? Oczywiście, że tak. Rozwiązań jest kilka.

  1. Zwrócić go do sklepu – wielu sprzedawców umożliwia zwrot nieużywanego towaru w określonym czasie. Naturalnie proszenie osoby, która starała się trafić w nasz gust, o dowód zakupu może wydawać się nietaktem, jedna chyba zależy jej na tym, by obdarowany był zadowolony z prezentu?
  2. Sprzedać – nie zawsze mamy odwagę poprosić o paragon, gdyż wtedy stałoby się jasne, że podarunek nie trafił w nasz gust. Rozwiązaniem może być sprzedaż nieudanego upominku na jednym z portali internetowych.
  3. Przekazanie dalej – to, że prezent nie trafił w nasz gust nie oznacza, że nikomu się nie spodoba. Niechciany sweter, czy książkę można samemu podarować komuś innemu, np. przy okazji urodzin.

Nieudane prezenty zwykle są częścią świąt, jednak pamiętajmy, że zawsze można znaleźć rozwiązanie problemu, niekoniecznie sprawiając przykrość obdarowującemu.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/blickpixel
CC-License: CC0

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.