Jak unieważnić kredyt hipoteczny w złotówkach?

Od dawna wiadomo, że pozwy indywidualne i zbiorowe trafiają do sądów, a w nich są pozywane banki za niebotycznie wysokie kredyty we frankach, a wiele osób właśnie tego rodzaju sprawy sądowe wygrało. Obecnie coraz więcej słyszy się o pozwach o wibor, czyli o sposobach unieważnienia kredytów hipotecznych w złotówkach bądź zmniejszeniu rat kredytów, które przy obecnie inflacji wzrosły nawet dwukrotnie.

Coraz więcej osób będących klientami różnych banków i posiadających zobowiązania hipoteczne, zastanawia się nad złożeniem pozwu zbiorowego przeciwko kredytodawcy, który z miesiąca na miesiąc wciąż podnosi wskaźnik wibor, a tym samym wzrasta wysokość rat kredytów hipotecznych. Zastanówmy się zatem czy istnieje możliwość pozwania banku o wibor będąc tak zwanym złotówkowiczem. Czy i jakie korzyści wynikną ze złożenia takiego pozwu do sądu? Dlaczego coraz więcej prawników oraz pełnomocników kredytowych podsyła swoim klientom tezy, że wysokie kredyty złotówkowe mogą kwalifikować się do całościowego unieważnienia bądź zmniejszenia zbyt wysokich rat Kredytu hipotecznego.

Czy kredyt złotówkowy i wskaźnik wibor podlegają podważaniu w sądzie?

Podpisując umowę o kredyt hipoteczny, każdy zdawał sobie sprawę, że są to umowy praktycznie nie do podważenia, a możliwość wzrostu wysokości raty kredytu hipotecznego, jest realną konsekwencją w przypadku zmian na rynku gospodarczym. Obecnie w Polsce zobowiązania hipoteczne posiada co bardzo wielu Polaków, a do obecnej chwili nie było mowy o jakichkolwiek sprawach sądowych, tym bardziej o zbiorowych czy indywidualnych pozwach przeciwko bankowemu sektorowi. Sytuacja zmieniła się diametralnie, ponieważ wszystkie kredyty hipoteczne wzrosły prawie o 100%, dlatego coraz więcej osób posiadających nawet najmniejszy kredyt, zaczyna buntować się i zastanawiać czy praktyki banków są sprawiedliwe.

Cała sprawa zaczęła się w lutym bieżącego roku, kiedy do Sądu Okręgowego w Warszawie został złożony pierwszy pozew, który dotyczy sposobu ustalania wysokość realnej stawki wibor. Mimo złożonego pozwu do sądu, nadal nic w tej kwestii się nie zmieniło, a wskaźnik wibor jest pełnoprawnym i sprawiedliwym wskaźnikiem, który obowiązuje w każdym banku i do którego muszą się dopasowywać klienci poszczególnych placówek bankowych. W kwietniu tego roku premier zapowiedział likwidację stawki wibor oraz zastąpienie jej innym sprawiedliwszym wskaźnikiem, dlatego pozew wibor stał się realnym postępowaniem dla każdego klienta banków w Polsce, gdzie raty kredytów hipotecznych wzrosły dwukrotnie.

Sytuacja wszystkich osób, które posiadają zaciągnięty kredyt hipoteczny, staje się coraz trudniejsza. Płace na dzień dzisiejszy nie wzrastają, a wciąż rosnąca inflacja napędza tylko wzrost rat hipotecznych przez to klienci przestają mieć płynność finansową, a ich zadłużenie w bankach z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się zwiększa.

Osoby które zaciągnęły kredyt hipoteczny, szczególnie w tym i ubiegłym roku, nie spodziewały się tak wysokich podwyżek rat kredytów hipotecznych, dlatego ich poziom życia diametralnie się obniżył, w rezultacie czego wiele osób nie ma pieniędzy na bieżące raty kredytów hipotecznych. Jeżeli sytuacja w państwie polskim cię nie zmieni, można spodziewać się wielu zbiorowych pozwów o wibor, które z czasem mogą przynieść wiele konfliktów w sądach i poważnie zagrozić bezpieczeństwu finansowemu wszystkich zadłużonych Polaków.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.