Jak wybrać idealnie dobrany biustonosz?

Każda kobieta dobrze wie, że jedynie idealnie dobrany biustonosz to podstawa atrakcyjnego wyglądu zdrowia jej kręgosłupa. Ten element damskiej garderoby podkreśla i zazwyczaj nieco bardziej uwydatnia kobiecy biust niż jest on w rzeczywistości. Na pewno mało estetycznie i praktycznie w ogóle niepociągająco wygląda kobieca klatka piersiowa, która okraszona jest nieodpowiednim rozmiarem biustonosza. Szczególnie widać to w przypadku noszenia obcisłych bluzek lub koszulek z dekoltem. Dlatego warto dobierać biustonosz idealny do potrzeb i kształtu swoich piersi.

Jeśli same nie umiemy dobrać biustonosza idealnego do swoich potrzeb, możemy zgłosić się po pomoc do brafitterki. Jest to specjalistka z zakresu doboru biustonosza. To ona właśnie doradzi nam jak dobrać rozmiar biustonosza, który idealnie będzie pasował wielkością do naszego biustu.

Rozmiar biustonosza

Trzeba pamiętać, że rozmiar biustonosza nie jest ot tak znikąd się biorącym wynikiem, składa się on z literek i cyferek. Liczba wskazuje na obwód naszej klatki piersiowej pod biustem. Litera natomiast wskazuje na rozmiar miseczki, jaką posiadamy czy jest to de facto rozmiar naszej piersi. Czyli na przykład, gdy mamy 75B to mamy rozmiar pod biustem 75 z miseczką B. Właśnie taki biustonosz powinniśmy wtedy zakupić, aby jak najlepiej się zaprezentować i najwygodniej korzystać z tego elementu garderoby damskiej.

Aby jednak poznać, jaki mamy rozmiar biustu, należy się zmierzyć. Przede wszystkim należy sprawdzić jaki mamy obwód klatki piersiowej. Uda nam się to ustalić dzięki zwykłemu centymetrowi, którym opasamy się pod biustem. Następnie należy zmierzyć obwód w biuście, czyli musimy dodatkowo opasać nasz biust. Aby dowiedzieć się, jaką mamy miseczkę, należy odjąć obwód w biuście od obwodu pod biustem. W Internecie bez problemu znajdziemy tabelkę, która przedstawia przyporządkowane różnice obwodu pod biustem i obwodu w biuście do konkretnej miseczki. I tak mamy:

 • AA – 7-9
 • A – 9,5-11,5
 • B – 12-14
 • C – 14,5-16,5
 • D – 17-19
 • DD – 19,5-21,5
 • E – 22-24
 • F – 24,5-26,5
 • FF – 27-29
 • G – 29,5-31,5

Zdecydowanie taka tabela rozmiarów biustonoszy posłuży nam w odpowiednim dobrze biustonosza, który w pełni będzie dostosowany do naszych potrzeb i będzie atrakcyjnie podkreślał sylwetkę biustu.

Można też posłużyć się inną tabelą rozmiarów biustonoszy:

Czy biustonosz dobrze leży?

Gdy już wiemy jak sprawdzić rozmiar biustonosza i jaki rozmiar mamy, możemy przystąpić do zakupu biustonosza. Kupując biustonosz, należy zwrócić uwagę na to, aby dobrze leżał i właściwie się prezentował. Dzięki temu, nasz biust będzie dobrze uwydatniony i jędrny. Należy włożyć cały biust do miseczek biustonosza to znaczy, należy zebrać go dobrze spod pach. Następnie, należy zapiąć biustonosz na najluźniejszą haftkę i wyregulować ramiączka. Przyda nam się lustro, przed którym będziemy mogły stanąć i sprawdzić czy nasz biust wygląda tak jak tego chcemy. Ważne jest, aby stać wtedy w pozycji wyprostowanej.

Aby dowiedzieć się, czy nasz biust leży tak jak powinien, a biustonosz jest idealnie dopasowany, należy sprawdzić czy obwód ściśle przylega do ciała. Nie może się zdarzyć, żeby biustonosz gdzieś odstawał. Fiszbiny od biustonosza powinny obejmować całe piersi – nie mogą być ani za małe ani za duże. Koniec fiszbin powinien znajdować się mniej więcej w środku pachy, a także powinien dotykać mostku. Warto również pamiętać, że miseczka powinna obejmować całe piersi, nie powinna się nigdzie marszczyć, ani nie powinna powodować tworzenia się buł na brzegach miseczki.

Skutki źle dobranego biustonosza

Niestety, ale wiele kobiet lekceważy dobór odpowiedniego biustonosza. Niektóre z pań w ogóle nie wiedzą, jaki mają rozmiar biustu i jak zmierzyć rozmiar stanika. Jest to przykre i zaskakujące, – niestety. W końcu biust jest prawdziwą wizytówką kobiety i jednym z jej największych atutów mogących dawać bardzo dużą władzę na płcią męską. Może zaskakiwać, zatem to, czemu tak wiele pań nie dba o swoje piersi i nie stara się o dobór odpowiednich rozmiarów biustonosza. Oczywiście nie jest to tylko jedyny minus niewiedzy, nieodpowiednio dobrany biustonosz może mieć również poważniejsze konsekwencje dla naszego zdrowia. Może to skutkować pojawieniem się bólów pleców, głowy, problemami ze skórą pod biustem, a także bólami w okolicach barków i ramion. Oczywiście, źle dobrany biustonosz może również spowodować zniekształcenie naszych piersi, które nie będą wyglądały tak jak powinny. Jak widać, zatem źle i nieumiejętnie dobrany biustonosz może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla naszej urody, ale także dla naszego zdrowia. Warto przyłożyć to tego odpowiednią wagę, aby można było cieszyć się z pięknego biustu, który będzie naszą wizytówką. Na pewno każda z pań znajdzie odpowiednie rozmiary biustonoszy dostosowane do swoich potrzeb. Nie będzie z tym żadnych, nawet najmniejszych problemów, ponieważ wybór biustonoszy jest bardzo szeroki i wyjątkowo różnorodny. Oferowane w dniu dzisiejszym biustonosze potrafią różnic się także w swojej cenie, ich wysokość jest zależna w dużej mierze, od jakości materiału, z jakiego jest czy też zostanie wykonany.
———–
Zdjęcie: pixabay.com.com/xiaonaooo
CC-License: CC0

2 thoughts on “Jak wybrać idealnie dobrany biustonosz?”

 1. Dobór odpowiedniego biustonosza jest trudny i wiem to po sobie, dopiero od niedawna wiem jaki powinnam nosić rozmiar.
  A to dzięki Salonowi Zdrowego Biustu .

 2. Dobór idealnie pasującego stanika to trudna sprawa i wiem to z własnego doświadczenia. Biustonosze z tej samej firmy i z tej samej serii – jeden 75C a drugi 80B. Artykuł bardzo ciekawyPozdrawiam

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.