Kiedy warto skorzystać z usług biura nieruchomości przy sprzedaży mieszkania?

Sprzedaż mieszkania, pomimo ogromnego popytu na nieruchomości tego rodzaju, nie jest łatwym zadaniem. Należy skupić się przede wszystkim na ustaleniu ceny, odpowiednim zaprezentowaniu nieruchomości oraz fachowej obsłudze klienta. W niektórych przypadkach dobrze jest skorzystać z pomocy agencji nieruchomości, zamiast działać na własną rękę.

Gdy brakuje czasu

Procedura sprzedaży mieszkania jest niezwykle czasochłonna. Wiele godzin zajmuje nie tylko przygotowanie nieruchomości, ale również przyjmowanie potencjalnych kupców i prezentowanie jej walorów. Klienci zazwyczaj umawiają się na oglądanie mieszkania w godzinach popołudniowych, nierzadko również w weekendy. Jeśli pracujemy do późna bądź chcemy poświęcić więcej czasu rodzinie, dobrze jest nawiązać współpracę z biurem nieruchomości. Pracownik zajmie się nie tylko oprowadzaniem gości po mieszkaniu, lecz również przejmie pełną opiekę nad kontaktami z potencjalnymi klientami.

Brak zainteresowania nieruchomością

Niektórzy właściciele mieszkań uskarżają się na to, że od dobrych kilku miesięcy nie mogą sprzedać nieruchomości, choć podjęli ku temu wszelkie niezbędne kroki. Wtedy też z pomocą przychodzi agencja nieruchomości, której pracownicy bacznie przyjrzą się problemowi. Często okazuje się, że nieruchomość nie jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie gości. W niektórych przypadkach pojawiają się kłopoty z jej właściwym zaprezentowaniem – złe światło na zdjęciach, pozostawione w mieszkaniu rzeczy osobiste czy złe ustawienie mebli mogą wpływać na negatywne postrzeganie mieszkania przez potencjalnych klientów. Ponadto, właściciele mieszkań nie zawsze korzystają z dostępnych kanałów sprzedaży, przez co nie mogą dotrzeć do większej liczby klientów.

Dalekie miejsce zamieszkania

Wiele mieszkań wystawionych jest na sprzedaż przez ich spadkobierców, którzy na co dzień zamieszkują w zupełnie innym, często znacznie oddalonym miejscu. Pojawia się tutaj problem natury logistycznej, bowiem nie jesteśmy w stanie zaprezentować klientowi nieruchomości, gdy dzieli nas od niej co najmniej kilkadziesiąt kilometrów. Częste dojazdy okazują się często wręcz niemożliwe, dlatego procedura sprzedaży mieszkania odwleka się w czasie. Aby tego uniknąć, warto nawiązać współpracę z biurem nieruchomości. Pracownicy nie tylko zaopiekują się potencjalnymi klientami, ale też od czasu do czasu mogą odświeżyć mieszkanie, tak aby podczas odwiedzin prezentowało się ono idealnie. Dzięki temu będziemy mogli ograniczyć nasz udział w sprzedaży nieruchomości do minimum.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.