Dlaczego warto mieszkać na nowym osiedlu?

Rynek mieszkaniowy radykalnie zmienia się w ostatnich latach. Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko naturalnego wzrostu cen. Ogromne różnice można dostrzec przede wszystkim w sposobie projektowania współczesnych osiedli mieszkaniowych. Dlaczego warto zamieszkać na nowoczesnym osiedlu?

Wybór idealnej lokalizacji

Szukając idealnego lokum, warto zwrócić uwagę, gdzie powstają nowe mieszkania. Warszawa jest tu dobrym przykładem. Z wiadomych powodów trudno o nowe inwestycje w ścisłym centrum miasta, ale potencjalni nabywcy mają naprawdę szeroki wybór. Dzielnice takie jak Wola czy Mokotów, w których stosunkowo łatwo znaleźć mieszkanie na nowym osiedlu zapewniają szybki dojazd do pracy własnym autem, a tym bardziej metrem. Ciekawe oferty powstają również pod miastem, na przykład w Falentach. Szukając mieszkania na nowym osiedlu można znacznie łatwiej znaleźć idealną lokalizację niż ograniczając wybór do okazji pojawiających się na rynku wtórnym.

Więcej zieleni

Niezależnie od lokalizacji wybór nowoczesnego osiedla ma swoją ogromną zaletę w postaci wszechobecnej zieleni. Jeszcze 10-20 lat temu wielu deweloperów traktowało ten argument po macoszemu. Współcześni klienci mają zdecydowanie wyższe wymagania i pragną, by przy ich bloku znajdował się pięknie wypielęgnowany trawnik, aleja pełna drzew, łąki kwietne, a nawet przyrodnicze ciekawostki w postaci domków dla owadów. Tak urządzone nowoczesne osiedla cieszą się największym powodzeniem.

Ekologia i oszczędności

Nowe osiedla powstają z uwzględnieniem troski o środowisko. Rozwiązania sprzyjające segregacji odpadów, pokryte zielenią dachy i elewacje stanowią wartość samą w sobie, ale to nie wszystko. Na nowoczesnym osiedlu można znaleźć wiele rozwiązań, które sprzyjają ekologii, a jednocześnie ograniczają koszty ponoszone przez mieszkańców. Wystarczy wymienić wykorzystywanie paneli fotowoltaicznych, odzyskiwanie deszczówki, obecność wiat zachęcających do korzystania z roweru, a nawet energooszczędne oświetlenie LED, które dzisiaj powinno być standardem.

Nowoczesne rozwiązania

Właściciele mieszkań ulokowanych na nowym osiedlu mają większe pole manewru w ich wykończeniu. Warto wspomnieć, że deweloperzy planują lokale i osiedla w taki sposób, by przyszli mieszkańcy mogli łatwiej zaimplementować w nich wygodne rozwiązania z zakresu smart home. Inteligentny dom jest nie tylko niezwykle wygodny, ale również bardzo oszczędny.

Dostępność infrastruktury

Oprócz tego nowe osiedla zazwyczaj charakteryzują się dostępnością niezbędnej infrastruktury. Osiedlowe sklepy, parki, przedszkola, obiekty sportowe, a także lokale gastronomiczne znajdują się na wyciągnięcie ręki. Ponadto oferowane tam ceny są zwykle sporo niższe niż w centrum miasta!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.