Co warto wiedzieć na temat fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa stanowi jedną z bezinwazyjnych metod fizykoterapeutycznych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie jest właściwie jej zastosowanie. Warto byłoby się tego dowiedzieć, bo może się okazać, że ta metoda może pomóc także nam. Istnieje bowiem całkiem sporo wskazań do poddania się terapii z wykorzystaniem fali uderzeniowej.

Czym jest fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa stanowi jeden z nowocześniejszych zabiegów wykorzystywanych w szeroko pojętym postępowaniu rehabilitacyjnym. Fenomen jej działania polega na tym, że czerpie ona energię z fali akustycznej. To zaś pozwala na leczenie wielu schorzeń i dolegliwości. Falę uderzeniową określa się bardzo często jako gwałtowne i okresowe wahania ciśnienia. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem fali uderzeniowej można nie tylko pozbyć się uciążliwego bólu, ale również usprawnić krążenie krwi. Mało tego, działają one także silnie przeciwzapalnie.

Jakie są wskazania do poddania się terapii falą uderzeniową?

Ze względu na liczne pozytywne właściwości fali uderzeniowej, istnieje sporo wskazań do poddania się zabiegom, które wykorzystują jej działanie. Przede wszystkim, powinny skorzystać z nich osoby doświadczające różnego rodzaju zespołów bólowych wynikających z przeciążenia narządu ruchu. Fala uderzeniowa Łódź będzie wskazana także w przypadku bólu pięt, związanych na przykład z ostrogami piętowymi. Wśród wskazań do poddania się zabiegowi wykorzystującemu falę uderzeniową wymienić trzeba także przewlekłe stany zapalne ścięgien czy łokieć tenisisty. Jak się okazuje, fala uderzeniowa może pomóc także osobom, które odczuwają bolesność z powodu haluksów. O ewentualnych wskazaniach do poddania się zabiegów wykorzystujących falę uderzeniową zawsze warto rozmawiać z lekarzem.

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej?

Każdy zabieg wykorzystujący falę uderzeniową musi być poprzedzony wywiadem. W trakcie jego zbierania możliwe będzie ustalenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Jeśli okaże się, że przeciwwskazań nie ma, będzie można wykonać zabieg. Polega on przede wszystkim na przyłożeniu głowicy emitującej fale uderzeniowe do miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi. Dla uzyskania optymalnych rezultatów, w większości przypadków zaleca się wykonanie zabiegu 2-3 razy w przeciągu tygodnia. Efekty są zależne nie tylko od regularności zabiegów, ale również od problemu pacjenta. Niektóre schorzenia leczy się lepiej, inne nieco gorzej. Wśród nich są oczywiście takie, które wymagać będą wielokierunkowego podejścia.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.