Jakie naturalne kosmetyki są najlepsze dla skóry wrażliwej?

Niektóre typy skóry reagują na zmiany temperatury czy inne czynniki gwałtowniej niż pozostałe. Wystarczy źle dobrany kosmetyk, aby twarz poczerwieniała lub pokryła się swędzącymi krostkami. Co stosować, kiedy mamy cerę wrażliwą?

Każdy rodzaj cery wymaga innej pielęgnacji, jednak wrażliwa jest wyjątkowa. Łatwo ją podrażnić, wywołać zaczerwienienia albo uczulenie. W jaki sposób należy o nią dbać, aby odwdzięczyła się pięknym wyglądem? Sprawdzają się przy tym kosmetyki z naturalnym składem, zawierające roślinne ekstrakty oraz olejki.

Potrzeby wymagającej cery

Skóra o specjalnych potrzebach może prezentować się różnie. U jednej osoby nadmiernie się przesusza, u innej bywa podatna na podrażnienia i reaguje na nie wypryskami. Niektórzy borykają się z tzw. pajączkami, dostają intensywnych rumieńców przy wysiłku fizycznym lub wejściu do nagrzanego pomieszczenia. Posiadaczki takiej cery muszą bardzo uważać na stosowane kosmetyki. Niewiele trzeba, aby stan ich skóry znacznie się pogorszył.

Wrażliwa skóra szybko reaguje na wszelkie niekorzystne czynniki, w tym wiatr, zimno czy gorąco. Poza nadmierną reakcją na zmiany atmosferyczne charakteryzuje się tendencją do lekkiego opuchnięcia albo świądem.

Co sprawdza się przy wrażliwej skórze?

Warto podkreślić, że wrażliwy może być każdy typ cery, począwszy od suchej, przez mieszaną, a skończywszy na tłustej. Z tego powodu kosmetyki należy wybierać z rozwagą, pamiętając o tym, aby były delikatne. Bardzo dobrym pomysłem będzie zakup naturalnych produktów do pielęgnacji. Wyróżnia je dopracowany skład, w którym nie ma miejsca na syntetyczne komponenty. Często zawierają składniki pochodzące z certyfikowanych upraw, ekstrakty, wyciągi z ziół albo olejki. Przykładowo, można w nich znaleźć rumianek, słynący z łagodzącego działania oraz wierzbownicę, która świetnie zdaje egzamin w redukcji niedoskonałości. Eko kosmetyki mogą zawierać także niecierpek lub dziurawiec – zioła skuteczne w niwelowaniu stanów zapalnych.

Tego typu produkty oferuje manufaktura Tyma Herbs. Ma w swoim asortymencie mazidła do różnych rodzajów cery, olejanki, hydrolaty oraz olejki do twarzy.

Jakie naturalne kosmetyki warto kupić?

Produkty do twarzy, szyi oraz dekoltu mogą mieć różną konsystencję, zapach czy opakowania (słoiczki, buteleczki etc.). Najważniejsza jest jednak ich receptura, szczególnie gdy mają trafić do posiadaczy cery wrażliwej. Rozsądnie będzie stawiać na artykuły, w których nie ma sztucznych dodatków, parabenów etc. Im mniej składników, tym lepiej. Wrażliwa skóra będzie wdzięczna, kiedy dobierzemy dla niej artykuły z ziołowymi ekstraktami. Tak samo spodoba się jej półpłynna, a nawet oleista konsystencja, która odżywia, a jednocześnie szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu.

Kiedy zdecydujemy się na zakup kosmetyków naturalnych, warto wziąć pod uwagę zamówienie do nich odpowiednich dodatków. Akcesoria kosmetyczne przydadzą się w domu, a także na urlopie. Mogą to być np. lniane woreczki, w których będziemy trzymać olejanki albo inne wyroby służące do pielęgnacji.

Jak widać, cera wrażliwa to cera wymagająca. Niemniej poznanie jej potrzeb nie jest takie trudne, a odpowiednie kosmetyki można łatwo wyszukać.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.