Co należy wiedzieć o tkaninie bambusowej?

Z roku na rok nie tylko ludzie, ale również producenci różnych kosmetyków czy odzieży zaczęli przykładać większą uwagę do ochrony środowiska. Zaczęli się oni bardziej interesować nie tylko naturalnymi składnikami i ich właściwościami, ale również materiałami. Popularna na skalę światową tkanina bambusowa jest ekologiczna. Jakie posiada właściwości i gdzie się jej używa?

Tkanina bambusowa i jej właściwości

Bambus rośnie szybko i nie wymaga do swojej uprawy żadnych pestycydów, dlatego tkanina, która od niego pochodzi jest ekologiczna. Jakie posiada ona właściwości?

Bambus ma właściwości termiczne. Oznacza to, że w czasie lata i wysokich temperatur tkanina z bambusa daje przyjemny chłód, a zimą ciepło. Dzięki temu wiele produktów wykonanych z bambusa, jak np. kocyk, mogą być używane przez 365 dni w roku. Warto również wspomnieć, że materiały bambusowe chronią nas przed promieniami UV.

Materiał wykonany z bambusa jest niesamowicie chłonny – chłonie on nawet do trzy razy więcej wilgoci niż bawełna! Tkanina bambusowa działa również bakteriobójczo, antygrzybicznie i antystatycznie – niweluje powstawanie niemiłych zapachów i zapewnia długie uczucie świeżości. Dobrze jest także wiedzieć, że bambus pochłania więcej tlenku węgla niż inne rośliny.

Gdzie wykorzystuje się tkaninę bambusową?

Z powodu tego, że do uprawy bambusa nie stosuje się żadnych środków chemicznych, to tkaniny które z niego powstają mogą mieć bezpośredni kontakt ze skórą. Ponadto, materiał ten się nie gniecie, co prawda nie tak jak len, ale jednak. Oznacza to koniec z wyjmowaniem żelazka i stania długimi godzinami nad deską do prasowania! Tkanina bambusowa posiada szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją m.in. do szycia:

  • ubranek dziecięcych,
  • pieluszek
  • poduszek,
  • otulaczy,
  • artykułów dla niemowląt,
  • odzieży, w tym sukienki, bluzki, spodnie czy bielizna,
  • pościeli,
  • kocyków.

W jaki sposób należy dbać o tkaninę bambusową?

Nie wymaga ona szczególnej ostrożności, jednak nie jest to materiał na zawsze, więc trzeba o nią odpowiednio zadbać. Jeżeli chcesz, aby materiał bambusowy służył Ci jak najdłużej to musisz pamiętać, że można ją prać w temperaturze 30-40 stopni. Nie używaj do tego płynów do płukania, ponieważ mogą one tylko uszkodzić delikatne włókna produktów wykonanych z tkaniny bambusowej.

Jeżeli natomiast Twój materiał bambusowy się zmechaci, to użyj najprostszej rolki do ubrań lub golarki.

Majtki menstruacyjne WIMIN – bambusowa ochrona w każdej sytuacji

W sklepie internetowym dla kobiet WIMIN znajdziemy kilka rodzajów majtek menstruacyjnych. Jednym z nich jest model regular. Jest to bielizna wykonana z naturalnej bawełny, dzianiny chłonnej z tkaniny bambusowej oraz warstwy antyplamowej. Dzięki majtkom menstruacyjnym poczujesz się wygodnie i bezpiecznie,

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.